Halloweenské utkání ovládla Olomouc

Ačkoliv byla středa halloweenským dnem a masky se po Plzni jen hemžily, my jsme se soustředili pouze na dvě a to na ty golmanské při zápase Akademiků s HC UP Olomouc. Úkolem, možná trochu strašidelným, pro tento večer bylo nachytat co nejvíce zamaskovaného muže druhého mužstva. V této bojové hře byl úspěšnější soupeř z východu, který dokázal vstřelit 6 puků za plzeňská záda. Ačkoliv se domácí nevzdávali a bojovali, nedokázali soupeři vstřelit více než jednu branku a zápas tak skončil s jasným výsledkem.
Zápas otevřeli hosté už v 37. vteřině, kdy se po přesné střele rozvlnila síť domácích. Získali velké sebevědomí a drželi kontrolu nad situací většinu času. K velké šanci se dostali plzeňští v 7. minutě, kdy při přesilové hře tlačili soupeře a poslali přesnou ránu směrem na branku. Gólman hostů však skvěle zachytal a udržel si tak čisté konto do konce první třetiny. V závěru první části zvládli hosté navýšit náskok ještě o jeden gól.
Do druhé třetiny nastoupily oba týmy plné elánu a chuti bojovat. Lepším týmem se ukázali v úvodu třetiny hosté, když ve 4. minutě odskočili o další gól. Téměř v polovině periody si jeden z hostujících hráčů vysloužil nedovoleným zákrokem trest 2+2 minuty a nabídl tak domácím dlouhou přesilovou hru. Akademici vzali příležitost do svých rukou a v 8. minutě snížili rozdíl zápasu. Ačkoliv plzeňské hráče vstřelená branka povzbudila, nestačili na hosty z východu a do konce druhé třetiny inkasovali další dvě branky.
Poslední hrací část přinesla spoustu emotivních momentů. Viděli jsme šance na obou stranách, ale rozvlněnou síť jsme skoro celou třetinu nezaznamenali. V závěrečných třech minutách hosté potvrdili svou převahu a přímou střelou pod víko po šesté v dnešním zápase slavili. Hned po vstřelené brance se jeden z hostujících hráčů provinil proti pravidlům a kromě 4 minut na trestné lavici (2+2) si vysloužil i pár ran. Strhující podívanou ukončili sudí a pokračovalo se v posledních vteřinách hry. Ačkoliv domácím puky létaly na opačnou branku, neprostřelili brankáře a zápas skončil za stavu 1:6.
Příští zápas odehrají Akademici s brněnskou Masarykovou univerzitou. Povede se jim získat ztracené body?