Utkání plné emocí! Akademici doma nestačili na Ostravu.

Druhé kolo ULLH začalo na zimních stadionech velmi smutně. Spolu s celým národem i naši hráči uctili památku zesnulého mistra Karla Gotta a nastoupili na led za doprovodu jeho písně C’est la vie. Písnička vyvolala obrovské emoce a tak na začátku zápasu nebylo jednoduché se pořádně soustředit.

Hráči z obou týmů se ale rychle adaptovali a zahráli skvělý zápas, ve kterém ovšem emoce hrály velkou roli. Naznačuje tomu také počet trestných minut, které byly rozdány. Minimálně půlku hracího času se hrálo v jakési početní (ne)výhodě.

Celá první třetina přinášela velké šance, jak na straně domácích Akademiků, tak na straně hostujících BO Ostrava. Největší šanci měli hosté ve chvíli, kdy po nedovoleném zákroku následovalo trestné střílení, které však hosté neproměnili. Nerozhodné skóre vydrželo do sedmé minuty druhé třetiny, kdy se hosté dostali do vedení. Náskok si zajistili druhým gólem hned v první minutě třetí třetiny. Ačkoliv snaha Akademiků o vyrovnání byla veliká, nedařilo se brankáře hostujících zdolat. Už to vypadalo, že každá další střela musí být rozhodující, ale žádný gól nepadl. Ostravští hráči všechny nebezpečné situace zvládli, gol neinkasovali a odváží si domů vítězné body.

“Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned si vytvořili gólové šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit a to byl scénář v podstatě celého utkání. Soupeřům skvěle zachytal gólman a nabídnuté šance dokázali proměnit narozdíl od nás. Hráči makali až do konce, ale nebyli jsme efektivní v zakončení, což musíme do příště zlepšit,” tolik o zápase řekl hlavní trenér Akademiků Tomáš Ceperko.

Další zápas odehrají Akademici 9. října opět na domácí půdě a to proti Cavaliers Brno. Přijdťe podpořit Akademiky!

Góly:
BO Ostrava:
7′ Fejko K. (Adamczyk E.)
41′ Kosina O. (Polášek D., Moravčík D.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *