Boj o třetí místo s Engineers Prague!

Ještě před začátkem utkání se Akademici Plzeň a Engineers Prague dělili o třetí místo v tabulce. V Ice Aréně se tedy odehrál boj o medailovou pozici.

Hned na začátku první třetiny však hosté ukázali svůj um a otevřeli utkání gólem. Zbytek první části se pak odehrával částečně na trestných lavicích obou týmů, ale ani jedna z přesilovek branku nepřinesla. Další rozvlněnou síť jsme viděli v sedmé minutě druhé třetiny a to za zády pražského golmana. Radost z vyrovnání však Akademikům netrvala dlouho, protože hosté neotáleli a během několika vteřin po inkasované brance odpověděli jasným gólem do branky plzeňských. Před koncem druhé části si ještě utvrdili gólový náskok a odcházeli do šatny za stavu 1:3.

Do třetí třetiny vstoupili domácí Akademici s jasným cílem vyrovnat a přinést si do šatny 3 body. Celých 20 minut jsme sledovali velmi emotivní boje a velké hokejové akce na obou stranách. Štěstí však dnes přálo Inženýrům, kterým se podařilo své šance proměnit a podtrhnout výsledek dalšími dvěma góly.

Body tedy putují do Prahy, ale už se nemůžeme dočkat, až je vybojujeme zpátky! Další zápas nás totiž čeká u dalších pražských sousedů z UK Prague a to 26.10.! První venkovní zápas bude opravdu výzvou, ale my ji přijímáme a těšíme se na ni!

Góly:
Akademici Plzeň:
27’ Rejzek J. (Prachař D., Faschingbauer J.)

Engineers Prague:
3’ Raiterman J. (Vobořil D., Zdvoracek P.)
28’ Hyršl A. (Suda M., Janata J.)
34’ Ujfaluši P. (Vopat L., Janásek P.)
56’ Sekerka M. (Chlouba J., Kulich D.)