Premiéra v nové soutěži vyšla vítězně. Akademici mají první tři body!

V neděli 22. září byla Plzeň napojená hokejovou atmosférou až po strop. Hned po ukončení vítězného zápasu HC Škoda Plzeň nastoupili na led Akademici a odehráli historicky první utkání Univerzitní ligy ledního hokeje proti Black Dogs Budweis před zraky téměř pěti set diváků.

První dvě třetiny přinesly spoustu napětí a vyrovnaných soubojů. Hned ve 4. minutě utkání vstřelili Akademici první gól, na který před koncem první třetiny přišla jasná odpověď z řad “Černých psů”. Skóre bylo tedy vyrovnané téměř do konce druhé třetiny, kdy v 16. minutě přišel překvapivý gól Budějovic. Plzeňáci se ale nenechali zastrašit a za 2 minuty už slavili vyrovnávací gól na 2:2.
Skutečnou hokejovou přestřelku zažili diváci při třetí třetině. Puky létaly ze strany na stranu, od branky k brance a padlo dohromady 5 gólů. Ve střelbě mezi tři tyčky byli ale úspěšnější Akademici, kterým se povedlo v poslední dvacetiminutovce skórovat čtyřikrát, kdežto hostům pouze jednou. Přesné střely zajistily domácím první tři body do tabulky.
Další utkání čeká Akademiky už 2. října, kdy na domácí půdě přivítají ostravské BO. Vybojují Akademici další body do tabulky? Přijďte je podpořit 2. října a buďte u toho!
Akademici Plzeň 6:3 Black Dogs Budweis (1:1, 1:1, 3:1)

Akademici Plzeň:

4′ Šíma L.
38′ Kučera T. (Sklenička J.)
48′ Šibra J. (Kučera T. )
48′ Faschingbauer J. (Hanzlík S.)
55′ Hanzlík S. (Slavík J.)
57′ Šibra J.

Black Dogs Budweis:

17′ Prášek L.
35′ Vochozka T. (Koupal M.)