Tryout je za námi. Akademici zahájili přípravu na přelomovou sezónu

Ve čtvrtek, 1. srpna, odstartovala příprava Akademiků na novou sezonu. Vše letos začalo tradičním tryoutem nováčků, ve kterém se zájemci o místo v kádru Akademiků snažili přesvědčit trenéry. Rekrutů se sešlo celkem 16, z čehož byli 2 brankáři, 6 obránců a 8 útočníků.

Po úvodním slovu nového generálního manažera Václava Polívky a trenérského štábu, se šli nováčci po jednom představit trenérům na krátký pohovor. Následovala krátká rozcvička a šlo se na led. Hráči byli rozděleni na dva týmy, ve kterých vedle nováčků hráli i hráči z loňského týmu Akademiků. V každém týmu bylo 12 hráčů. Na krátké 15minutové rozbruslení navazovala hra 5 na 5 pod dohledem dvou rozhodčích.

Vše pečlivě z tribuny sledoval hlavní trenér Tomáš Ceperko, jeho asistent Jan Setikovský si pečlivě zapisoval poznámky a postřehy. Oba týmy si nic nedarovaly, hráči hráli od podlahy a byly k vidění i pěkné kombinace. Celkově však byla hra poznamenána tím, že většina hráčů byla prvně na ledě a kondičně zanedbaná. Celkový výsledek však nebyl vůbec důležitý.

To důležité se odehrálo až po konci modelového utkání, kdy byli nováčci opět zváni za trenéry na pohovor, ve kterém jim bylo řečeno, zda s týmem zahájí přípravu na sezonu či nikoliv. Sen o tom, stát se Akademikem, se rozplynul pěti hráčům. Zbylých 11 se připojilo k týmu a od pondělí 5.8. začali nabírat fyzickou kondici a připravovat se na novou sezonu nově vzniklé Univerzitní ligy ledního hokeje.

Očima trenérů:

Try-out splnil naše očekávání, sešlo se nám spousta zajímavých hráčů. Máme radost, že se nám podařilo nalákat i kluky z druhé ligy a z extraligy juniorů. Hra byla kostrbatá, bylo znát, že je většina kluků poprvé na ledě a přes léto se věnovali spíš festivalům než přípravě na sezonu. Ale to doženou. Nyní nás čekají tréninky na suchu, při kterých budou kluci nabírat kondici a za 14 dní vyjedeme na led. Sehrajeme několik přátelských utkání, během kterých budeme skládat sestavu. V září pak pojedeme na soustředění a tam již budeme vše směřovat ke startu nové sezony,” řekl asistent trenéra Jan Setikovský.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *