Akademici vyměnili brusle za kopačky

V pondělí 12.8. sehráli Akademici v rámci přípravy na novou sezonu svůj historicky první zápas ve fotbale. Soupeřem jim byli hráči TJ Sokol Černice „B“ a utkání se hrálo v Hradišti, které je známo svým dvoumetrovým převýšením.

V prvním poločase hráli Akademici z kopce a byli lepší především díky svému pohybu. Zdatně kombinovali, dostávali se do šancí a byli pozorní v obraně. První branka utkání padla po kombinaci vedení týmu, kdy hlavní trenér Tomáš Ceperko vyslal do samostatného úniku manažera Vaška Polívku, který si počínal stejně jak v loňském roce v dresu Akademiků – nekompromisně. Akademici se dostali do vedení 0:1. Poté se nechali ukolébat vedením a následovala jejich slabší pasáž, kterou soupeř využil k několika závarům. Po rohovém kopu Černic vykopával balón na brankové čáře jinak velmi aktivní Lukáš Šíma. Následovala největší šance soupeře, kdy soupeři zapůjčený Akademik Miloš Franta napřáhl na velkém vápně a pořádně protáhl asistenta trenéra Setikovského v brance Akademiků. Po těchto šancích se opět Akademici vzchopili a jejich aktivitu využil na hrotu útoku se pohybující David Prachař, ke kterému se šťastně odrazil balon a tváří v tvář domácímu gólmanovi nezaváhal. Družstvo Akademiků zvýšilo náskok na 0:2. Nutno dodat že využití VAR by nejspíš branku odvolalo, ale hrálo se v přátelském duchu, a tak branka byla uznána.

Do druhého poločasu vstoupili Akademici již posilněni i o Tomáše Kučeru, který se zdržel v dopravní zácpě. Tomáš následně ukázal, proč na něj Akademici mohli na trávníku, stejně jako na ledě spoléhat. Svým přehledem dirigoval obranu, která byla postupem času stále více zaměstnávána. Domácí se hnali za vyrovnáním. Akademikům ubývaly síly. Po skrumáži před brankou Akademiků se k odraženému balonu dostal nejlepší hráč domácích, Michal Chvojka. Jeho rána byla tečována a zapadla přesně do dolního rohu. 1:2 . Tlak domácích neutichal. Akademici se několikrát dostali k bráně soupeře, ale jejich zakončení neměla potřebnou přesnost. Stále aktivní Chvojka se snažil o vyrovnání, ale dvakrát si vylámal zuby na hostujícím brankáři. Další šance domácích však již využita byla. Po zaváhání hostující obrany se sám na brankáře řítil Lukáš Táborský, který prokázal své zkušenosti a vymetl pavučiny v brance Akademiků. 2:2.

To byl i konečný stav. Následovaly pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější fotbalisté. Na Akademicích bylo znát, že by jim více seděly samostatné nájezdy s holí, než penalty ve fotbale.

Očima trenéra Tomáše Ceperka:

„Fotbalové utkání jsme zařadili jako zpestření na úvodní část přípravného období. Utkání splnilo svůj účel, kdy hráči ve vysokém tempu naběhali několik kilometru. Tím jsme si vytvořili několik šancí a dali 2 góly. V druhé polovině druhého poločasu nám došly síly a soupeř nás potrestal také 2 góly. S remízou jsem nad míru spokojený. Kluci hráli skvěle až nad očekávání.”