Akademici hostili mezinárodní konferenci!

Ve dnech 10. a 11. května hostili plzeňští Akademici ve spolupráci s Evropskou univerzitní hokejovou asociací mezinárodní konferenci v rámci programu Erasmus+. Do tiskového centra Home Monitoring Arény, které pro konferenci zapůjčila HC Škoda Plzeň, se sjeli zástupci univerzitních týmů ze Švédska, Polska, Slovenska a České republiky, aby společně sdíleli know-how na téma zajišťování financí pro univerzitní kluby.

 

Během pátečního odpoledního programu se o své zkušenosti postupně podělil místopředseda Akademiků Vilém Franěk, který účastníkům prozradil, jak těžké byly začátky Akademiků v Plzni a o co lehčí je to po pěti letech fungování a nezapomněl také zahraničním hostům přiblížit způsob, jakým Akademici dělají marketing. O to, jak správně psát granty se podělil Mgr. Petr Šimon z Projektového centra Západočeské univerzity v Plzni, který se dlouhá léta podílel na projektu Město kultury. O své zkušenosti se sponzoringem Akademiků se podělil jednatel společnosti COMTES FHT, a.s. Ing. Michal Zemko, Ph.D., který všem přítomným ukázal, co jsou body, které hrají roli při rozhodování zda podpořit, či nepodpořit univerzitní hokejový tým.

 

 

Páteční program poté završil obchodní ředitel HC Škoda Plzeň Rudolf Matějka, který nastínil účastníkům, jak funguje shánění financí v profesionálním světě sportu. Program prvního dne byl poté zakončen již tradičním přátelským utkáním Akademiků se zástupci společnosti COMTES.

 

 

Sobotní dopoledne pak účastníci strávili u diskuzních stolů. Probíralo se zejména využití zkušeností z prvního dne, řešily se lokální problémy jednotlivých účastníků a navrhovaly se jejich řešení.

Celá konference pak měla za cíl jediné – spojit aktivní jedince, kteří se starají o chod univerzitních týmů ve svých městech, a to se povedlo na jedničku. Už teď se těšíme na další setkání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *