Z lavic až na zimák vítězně pro Akademiky!

Před téměř dvanácti stovkami studentů sehráli Akademici další ročník tradiční akce Z lavic až na zimák, kdy do Home Monitoring zavítali studenti základních a středních škol. Západočeši malé diváky potěšili výhrou. Nebylo to však nic jednoduchého, maďarský soupeř bojoval až do konce, Plzeň nakonec slaví těsné vítězství 4:3 a v tabulce končí na šestém místě. Ve čtvrtfinále Akademici vyzvou brněnskou Masarykovu univerzitu!

Plzeň vstoupila do zápasu aktivně a hned zahrozila v početní výhodě, ani jedna z šancí však neskončila gólem. Iniciativu poté převzali hosté, kteří otevřeli skóre už v 7. minutě, kdy Frčka z mezikruží propálil Szecsi. Akademici zlepšili výkon a ve druhé třetině se jim podařilo vyrovnat. Jakub Pokorný při přečíslení tří proti dvěma vypálil z pravé strany, před brankou výborně clonil Šíma a kotouč zapadl až do sítě. Západočeši následně měli možnost dvou přesilovek, ale nevyužili ani tyto, do poslední části se tak šlo za stavu 1:1.

Ve třetí třetině ale Západočeši ukázali, kdo je doma, a potěšili studenty hned třemi góly! Další početní výhoda už Plzni vyšla, nahození Matěje Polaty od modré čáry hostující gólman neviděl a nedokázal zasáhnout. Další branku Akademiků měla na starost první formace. Po ose Polívka – Polata – Faschingbauer prošel kotouč až před branku právě na Jakuba Faschingbauera, který na nic nečekal a vypálil po ledě k pravé tyčce.

Rozhodující byl nakonec až gól na 4:1. Jakub Faschingbauer využil pasu Václava Polívky, zblízka tentokrát vystřelil k levé tyči a byl opět úspěšný. Budapešť ještě utkání zdramatizovala, v přesilovce překvapil Červenku rychlým objetím branky Papp, na 3:4 z pohledu hostů snížil v 58. minutě Karoly Tibor, ale více už Maďaři nestihli.

Hodnocení trenéra Tomáše Ceperka: „Do utkání jsme vstoupili vlažně. Vše, co jsme si řekli v šatně před utkáním, jsme zapomněli, a proto nás soupeř přehrával. Postupem času se náš výkon lepšil. Začali jsme se dostávat do gólových šancí a zlepšili jsme výrazně pohyb, což vyústilo v naše trefy. Za stavu 4:1 jsme se nechali ukolébat výsledkem, opět jsme vypadli z tempa a strachovali jsme se o výsledek až do konce. Naštěstí jsme v posledních minutách zápasu výborně blokovali střely soupeře a těsný výsledek uhájili. Musíme si z utkání vzít jen pozitivní věci.“

Akademici Plzeň – Hokiklub Budapešť 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 26. Pokorný (Baxa), 46. Polata (Baxa), 51. Faschingbauer (Polata, Polívka), 52. Faschingbauer (Polívka, Kučera) – 7. Szecsi (Vajda, Papp), 56. Papp (Szopos), 58. Karoly Tibor (Szecsi, Szopos)
Střely na branku: 28:33 (8:6, 7:12, 13:15)
Vyloučení: 5:6