Ve čtvrtfinále Akademiky čeká brněnská Masaryčka!

Foto: Jan Hutter

Soubojem s Hokiklub Budapešť Akademici uzavřeli základní část, ve které obsadili šestou, postupovou pozici. Nyní už startuje klíčová fáze sezóny, play-off!

Čtvrtfinále bude pro Západočechy těžkým oříškem. Akademici totiž narazí na Masarykovu univerzitu, která se dlouho držela na čele tabulky, nakonec skončila třetí. Jediný vzájemný zápas, který se odehrál v Home Monitoring Aréně v rámci akce Plyšáková bouře, se odehrál v prosinci. Brňané brali tři body za jasnou výhru 5:0. Co se týče výkonu, tam zápas tak jednoznačně nevypadal.

Série hraná na dva vítězné duely začne v plzeňské Ice Aréně na Košutce již ve středu 13.3. od 17:00! Následně se čtvrtfinále přesune do moravské metropole, kde se oba týmy střetnou v pátek 15.3. od 18:00, případný rozhodující zápas je na programu znovu v Brně v pondělí 18.3.

Trenér Tomáš Ceperko hodnotí soupeře: „Nám bylo jedno, koho dostaneme. Jak ukázala samotná základní část, tak každý může porazit každého. Play-off je jiná soutěž, začíná se od nuly. Pro poražené není místo. Na Brno se dobře připravíme a budeme bojovat zápas od zápasu o postup do semifinále. Jsme odhodláni na ledě vypustit duši pro úspěch týmu!

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *