Jakub Faschingbauer #91: Na ledě necháme všechno!

Již dnes, ve středu 13. 3. od 17 hodin, startuje Akademikům vrchol sezóny, začíná play-off EUHL! Západočeši vyzvou silnou Masarykovu univerzitu, ale jak říká sám kapitán Jakub Faschingbauer: „S prvním vhazováním se veškeré papírové předpoklady mažou.“

 

Jak se po dlouhé základní části těšíš na play-off?
Samozřejmě jsem natěšený, konečně přichází vrchol sezóny. Myslím, že každý z nás to tak má. Play-off je totiž vyvrcholením a zápasy v něm jsou naprosto odlišné od základní části.

V tabulce jste obsadili šestou příčku. Dá se zatím sezóna hodnotit kladně?
Hodnocení je pro mě těžké. Mám v sobě rozporuplné pocity, protože na začátku základní části jsme soupeře poráželi a i přehrávali. Po Vánocích přišla vlna omluvenek, ale bylo i spoustu kluků, kteří se ani neomlouvali. Prostě nás chodilo málo a bylo těžké trénovat. Také se to promítlo na výsledcích. Do vyřazovací fáze už ale vcházíme připravení na 100 %.

Co říkáš na soupeře, kterým je brněnská Masarykova univerzita?
Rozhodně velice kvalitní soupeř se spoustou vynikajících hokejistů. Charakterizuje je vyrovnanost všech pětek. V play-off už si však nemůžeme vybírat a pokud máme jako tým udělat úspěch, tak musíme přejít jakéhokoliv soupeře. Je to naprosto jiná soutěž a hraje se od nuly.

Rozebírali jste si speciálně vzájemný zápas, který v Plzni Brno vyhrálo 5:0? Co musíte změnit?
Na ten duel je lepší zapomenout, protože tam nám nefungovalo hodně věcí a utkání jsme vůbec nezvládli. Samozřejmě si chyby pamatujeme a nebudeme je chtít opakovat.

Na co bys pozval fanoušky?
Pozval bych je na atraktivní hokej, ve kterém se v play-off nic neodpouští. S prvním vhazováním se veškeré papírové předpoklady mažou, a proto nás čeká zajímavý zápas a celá série. Budeme rádi, když fanoušků přijde co nejvíce, protože pak se hraje daleko lépe. Už teď se těšíme a můžu za tým říct, že na ledě necháme všechno!

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *