Univerzita Karlova byla nad síly Akademiků

Utkání proti tradičnímu soupeři z Prahy se Akademikům nevydařilo zejména v defenzivní části. Univerzita Karlova nastřílela v Kooperativa aréně devět branek a domů si odvezla plný počet bodů.

Západočeši nevstoupili do utkání dobře a brzy proti aktivnímu soupeři inkasovali, když skóre otevřel Bečka, na jehož trefu navázal Bořík. Akademici se ale dostali do kontaktu, po Kučerově pasu se prosadil Václav Polívka.

Na začátku druhé části bylo ještě veseleji, přesnou ranou srovnal Matyáš Kubík. Ovšem Pražané rychle odpověděli a dvěma trefami si vzali dvoubrankové vedení zpět. Ještě jednou se Plzeň dostala do kontaktu, když se prosadil nejproduktivnější hráč a kapitán Jakub Faschingbauer, ale to bylo vše.

Jakuba Frčka překonala Univerzita Karlova ve 31. minutě a dvakrát v úvodu třetí části – 7:3 pro hosty a do branky přišel Radek Červenka. Ani on dlouho neudržel čisté konto a Pražané ho překonali dvakrát v krátkém sledu. V poslední minutě na konečných 4:9 z domácího pohledu upravil druhou trefou Václav Polívka.

Smutnit ale Západočeši dlouho nemohou, čeká je velmi náročný program. Vyjedou totiž na třízápasový slovenský trip. V sobotu odehrají zápas proti Diplomats Pressburg, v neděli narazí na letos silné Gladiators Trenčín a v pondělí se jim první prohru bude snažit uplatit UMB Banská Bystrica. A následně ve středu 6.3. se v plzeňské Home Monitoring Aréně od 10:00 odehraje tradiční akce Z lavic až na zimák! Soupeřem bude maďarský Hokiklub Budapešť.

Akademici Plzeň – UK Praha 4:9 (1:2, 2:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 13. Polívka (Kučera), 22. Kubík (Švec), 30. Faschingbauer (Švec, Soukup), 60. Polívka (Soukup) – 7. Bečka (Hyršl, Svoboda), 11. Bořík (Christov), 25. Hyršl (Svoboda), 26. Novák, 31. Novák, 43. Christov (Čmejla, Kukačka), 43. Špičan (Kaleta, Novák), 53. Špičan (Novák, Švaříček), 56. Christov (Glitta)

Střely na branku: 32:40 (8:15, 13:18, 11:7)

Vyloučení: 6:2