Akademici si smlsli na loňském finalistovi!

Po více než měsíční přestávce odehráli Akademici další duel Evropské univerzitní hokejové ligy. Po skalpu loňského mistra z Banské Bystrice přišla další cenná výhra, Plzeň přehrála Diplomaty Pressburg, tedy tým, který Západočechy v loňské sezóně udolal ve čtvrtfinále, a došla si pro vítězství 5:0. Gólman Jonáš Štekr předvedl parádní výkon a vychytal všech 31 střel soupeře.

Akademici byli v první části aktivnější, ale dlouho se nedokázali prosadit. Oba týmy nevyužily dvě přesilovky, úvodní branka však nakonec přišla v samotném závěru třetiny. Třináct sekund před sirénou se před brankou nejlépe zorientoval Lukáš Šíma a došťoural puk do sítě.

Na dobrou první část navázali Západočeši i následně. Herně sice Pressburg hru vyrovnal, ale dále se trefovali jen domácí, po Šímově asistenci pálil přesně Jan Baxa. Následně Akademici využili přesilovku a už to bylo 3:0, Matěj Polata zaznamenal přesnou ránu od modré čáry. Hned o 46 sekund později se modrobílí ještě více přiblížili ke třem bodům, tentokrát se trefil bek Jakub Pokorný.

Diplomaté už nedokázali ve třetí části duel zdramatizovat, naopak ještě jednou inkasovali. Tomáš Ceperko mohl být spokojený s přesilovkami, jelikož další početní výhodu přetavil v gól Václav Polívka. Akademici tak slaví velmi cenné tři body do vyrovnané tabulky.

Akademici Plzeň – Diplomats Pressburg 5:0

Branky a nahrávky: 20. Šíma (Beer, Baxa), 23. Baxa (Šíma), 37. Polata (Baxa, Kubík), 38. Pokorný (Polívka), 55. Polívka (Baxa, Blumentrit).

Střely na branku: 41:31 (16:6, 12:13, 13:12)

Vyloučení: 4:7

Využití: 2:0

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *