Hokejová bída, plyšáková třída! Akademici mají za sebou Plyšákovou bouři s číslem pět

Pátý ročník charitativní akce s názvem Plyšáková bouře se odehrál znovu v Home Monitoring Aréně. Akademici vyzvali HC Masaryk Univerzity. Hokejově se akce nevydařila, Plzeň po špatné třetí části podlehla Brnu 0:5, ale diváci si bouři užili po konci utkání. Vybraly se stovky plyšových hraček, které půjdou rozdávat radost do Fakultní nemocnice Plzeň.

Brno v úvodu zápasu hrozilo z brejků, s těmi si ovšem dokázal poradit Jakub Frček v domácí brance. Masarykova univerzita ale šla do vedení v 11. minutě v početní výhodě. Vomočil našel na levém kruhu osamoceného Jana Vaverku, jenž zakončil za přesunujícího se plzeňského gólmana.Akademici mohli srovnat ve dvojnásobné početní výhodě, která trvala půl minutu.Sice si vypracovali nějaké šance, ale v gól je nepřetavili: „Byli jsme neefektivní v zakončení. Nedařilo se nám proměňovat šance, jinak zápas byl relativně vyrovnaný po dvě třetiny,“ tak zhodnotil duel trenér Akademiků Tomáš Ceperko.

Druhá třetina totiž nabídla podobnou podívanou. K vidění byly příležitosti na obou stranách, Masaryčka také nevyužila dvojnásobnou početní výhodu, za Akademiky zase hrozil zejména Faschingbauer, ale i po čtyřiceti minutách byl stav 0:1.

Poslední část už jasně opanovalo Brno, které se postupně pochybách v plzeňské obraně trefilo hned čtyřikrát a slavilo jednoznačnou výhru 5:0. „Dělali jsme hodně chyb, hra se nám rozpadla a soupeři tam napadaly nějaké branky. Příčinu vidím v našich hlavách. Když se nám nedaří, hráči začnou být podráždění na všechny kolem sebe. To sráží náš výkon. Porazili jsme se sami,“ lamentuje Ceperko po utkání.

Akademici se gólu nedočkali, a tak Plyšáková bouře nastala až po závěrečném hvizdu. To mohlo hned přítomným fanouškům i hráčům zvednout náladu: „Je to ale pořád jen sport. Akce jistě pomůže, je moc povedená. Plyšáci udělají v nemocnici radost a to je důležité,“ oceňuje trenér Akademiků.

I přes prohru se charitativní akce opět povedla a vybralo se přes tisíc pro děti i seniory do Fakultní nemocnice Plzeň. K Plyšákové bouři se vyjadřuje generální manažer a zakladatel týmu Akademiků Filip Malota: „Pro příští rok asi akce přejmenujeme na Plyšáková nouze. Ale teď vážně. I přes průběh utkání bychom chtěli moc poděkovat vše, kteří dorazili. Vybralo se neskutečné množství plyšáků, celkem 1077 a za každého plyšáka věnujeme Fakultní nemocnici Plzeň korunu. Já mám radost, že se akce vydařila a splnila účel. Ke všem těm plyšákům ještě přibyl finanční dar firmy Uklizenozavás.cz, která nám darovala 3333 Kč na charitativní účely, což je další věc, jež je hodná uznání. Celkově tedy půjde Fakultní nemocnici 4410 korun na nákup věcí z Vánočního stromu splněných přání. V neposlední řadě musíme poděkovat i společnosti AF Engineering, která byla partnerem utkání a bez které by akce nebyla tak hezká. Do příštího roku uděláme pravděpodobně jednu změnu, a to sice tu, že se plyšáci budou házet po prvním vstřeleném gólu jakéhokoliv týmu. Ať nepřipravíme diváky o ten jedinečný moment.“

Už příští týden, znovu ve středu, tentokrát od 17:30, Akademiky čeká další zápas. V hale Kooperativa na Košutce vyzvou silnou Banskou Bystricu, obhájce titulu, který má letos na kontě zatím sedm vítězství a jen jednu prohru: „Budeme muset bojovat celý zápas, být trpěliví a každé střídání hrát systém, který pilujeme celý rok,“ připravuje se na duel trenér Tomáš Ceperko.

Akademici Plzeň – HC Masaryk Univerzity 0:5

Branky a nahrávky: 11.  Vaverka (Vomočil), 44. Pavel (Vomočil, Kučera), 52. Čtvrtníček (Vomočil), 53. Říčka (Matov, Kučera), 56. Tomaník (Matov, Kučera)

Střely na branku: 21:43 (7:13, 9:14, 5:16)

Vyloučení: 4:7