Plzeň ukázala Brnu, jak se čepuje poctivá dvanáctka!

Na domácí půdě šest kousků, venku hned celý tucet! Souboj dvou hokejových a pivních světů znovu ovládl Prazdroj nad Starobrnem, Akademici dokonce načepovali svému soupeři poctivou dvanáctku, tedy spodně kvašený světlý ležák, který Brňanům pěkně zhořkl. Na výsledku 12:3 proti Cavaliers a dalších třech bodech pro Západočechy se nejvíce podílel, a to hattrickem, Matěj Kurfürst: „Do každého zápasu se snažíme jít naplno. Samozřejmě jsme věřili, že budeme řídit tempo utkání, ale takový výsledek jsem opravdu nečekal,“ hlásí překvapeně.

Na domácí půdě zvítězili Akademici 6:0, venku proti Cavaliers Brno svůj počin dokonce zdvojnásobili. Rozhodla už první třetina, po které Plzeň vedla 4:0, střelec třetí branky Kurfürst však přiznává, že vstup do duelu a první minuty nebyly ideální: „Nastoupili na nás aktivní hrou, která je na jejich menším hřišti velice účinná. Chvíli nám trvalo, než jsme si na to zvykli, ale poté jsme byli hokejovější,“ říká. O góly se v první části postarali Jan Baxa v přesilové hře, Lukáš Šíma, pro něhož to byla první trefa v modrobílém dresu, právě Matěj Kurfürst a Tomáš Kučera.

Ve druhé části hned po devatenácti vteřinách přidal pátý gól Jakub Faschingbauer. Hosté poté trochu polevili, nechali se vyloučit a Kavalíři využili přesilovku pět na tři i následně pět na čtyři. Drama však Akademici nedopustili a do konce třetiny přidali dva góly, nejprve se trefil Martin Straka, na něhož navázal druhou brankou Lukáš Šíma.

I poslední perioda byla jasnou záležitosti Západočechů. Již na 8:2 zvyšoval ve 43. minutě Tomáš Kučera, poté sice odpověděl Vilimek, ale to bylo od domácích vše, už se trefovala jen Plzeň. Po Kučerově pasu se podruhé trefil Matěj Kurfürst, následovala první branka Davida Smejkala a pak hattrick dokonal v 54. minutě Matěj Kurfürst: „Hattricků jsem pár nasázel hlavně v žákovských kategoriích, ale čím jsem starší, tím ubývají. Jsem za tři góly rád,“ říká spokojeně. Na konečných 12:3 uzavřel skóre hráč, který také parádní střelnici načal, a to Jan Baxa.

Akademici tak mají za sebou povedený úvod soutěže, z pěti zápasů nasbírali čtyři výhry, ovšem proti papírově slabším soupeřům, nestačili jen na BO Ostravu. „Se začátkem sezóny jsme spokojeni, ale teprve teď budeme čelit těm lepším týmům, což bude úplně něco jiného,“ varuje autor hattricku ze zápasu s Brnem.

Po druhém největším městě Česka vyzvou Akademici i celek z hlavního města, do košutecké haly Kooperativa totiž dorazí silní Engineers Prague, s nimiž Plzeň padla v přípravě: „Je to kvalitní tým a pro nás to bude těžký zápas. Budeme muset makat na sto procent, abychom ho zvládli. Bude to určitě atraktivní hokej!“ zve na utkání s Pražany Matěj Kurfürst. Duel startuje v 17:30.

Cavaliers Brno – Akademici Plzeň 3:12

Branky a nahrávky: 27. Dvořák (Dobšák), 28. Cívka (Svatuška), 44. Vilimek – 11. Baxa (Kubík, Polata), 16. Šíma (Červenka, Švec), 17. Kurfürst (Polata, Baxa), 21. Faschingbauer (Pokorný, Blumentrit), 30. Straka (Kučera, Faschingbauer), 40. Šíma (Smejkal), 43. Kučera (Beer, Pokorný), 49. Kurfürst (Kučera), 51. Smejkal, 54. Kurfürst (Baxa, Červenka), 56. Baxa (Kubík).

Autor: Matěj Vybíral