Faschingbauer vstřelil vítězný gól mediků, Polívkovy asistence obhájcům nestačily. Děkujeme fanouškům, vzkazují

Klíčovi hráči Akademiků Plzeň spolu hrají normálně v jedné lajně, avšak znovu po roce se postavili každý na jinou stranu. Václav Polívka jako kapitán dovedl loni Západočeskou univerzitu k trofeji, nejproduktivnější hráč EUHL a tahoun Lékařské fakulty Jakub Faschingbauer se snažil získat medikům pohár podruhé. Oba hráči byli v utkání vidět, Polívka si připsal asistence na obě branky ZČU, Faschingbauer přihrával na první gól modrobílých a nakonec vsítil i rozhodující branku.

Do vedení sice šla Západočeská univerzita, ale ještě do konce první třetiny medici srovnali po pohledné kombinaci: „Akci jsme sehráli pěkně v rychlosti v přesilové hře, od nich propadli oba útočníci a vykombinovali jsme přečíslení dobře,“ oceňuje autor asistence Jakub Faschingbauer.

Hrálo se ze strany na stranu a oba týmy často chodily do úniků a rychlých protiakcí, čehož si všiml i kapitán ZČU: „Hrozili z brejků, mnohokrát jezdili dva na jednoho, tři na jednoho, tři na dva. Naše hra dozadu nebyla dostatečně důrazná,“ je si vědom Polívka. Rozhodující direkt ze strany Lékařské fakulty přišel v úvodu poslední části, kdy právě Faschingbauer vstřelil nakonec vítězný gól: „Jsem za to rád, ale hlavně mě těší, že jsme vyhráli a nenechali jsme si to uniknout jako loni, trochu jsem měl déjà vu. Naštěstí jsme to udrželi a pohár je u nás!“ usmívá se hvězdný útočník Akademiků a v tomto případě mediků.

Západočeská univerzita nebyla v utkání horší, k vidění byla opravdu parádní Bitva otevřená do poslední sekundy: „Čekal jsem vyrovnaný zápas, což se potvrdilo. Bohužel jsme nedávali góly. Měli jsme spoustu šancí, ve kterých jsme se mohli prosadit, ale bohužel nám to tam nepadalo. Měli v brance Kubu Frčka, ten je vynikající a chytal skvěle,“ musí ocenit kvalitu gólmana LFP Polívka. Jakub Faschingbauer nemohl říct také nic jiného: „Frčís s námi hraji třetím rokem a vím to o něm. Je neskutečný! Má to v sobě, čapá výborně, dnes to zase ukázal a ukazuje to v každém zápase v Akademicích. Dnes to jen potvrdil,“ chválí skvělý výkon Jakuba Frčka.

Obhájci titulu stahovali dvoubrankové manko. Snížili necelé čtyři minuty před koncem a v závěru ještě měli ohromnou příležitost při hře bez brankáře, Jan Baxa ale tutovku spálil: „Měli jsme veliké šance při power play, ze kterých určitě šlo skórovat. Zase je podržel výborný Frčís,“ smutní kapitán ZČU. Medici tak uhájili těsné vedení a vrhli se na svého zachránce brankáře Kubu Frčka. Po chvíli nad hlavu zvedl pohár kapitán Lékařské fakulty Vilém Franěk i jeho spoluhráči: „Oslavy ale nebudou tak bujaré jako bývávaly, když jsme ještě neměli žádné větší povinnosti. Zítra se jde normálně do školy, do práce. Ale nějaké pivo si dáme, jen to nebudeme přehánět,“ usmívá se jeden z klíčových mužů duelu Faschingbauer.

Oba hráči nezapomněli ocenit parádní hokejové prostředí, které vytvořili studenti v Home Monitoring Aréně: „Člověk se nechá atmosférou strhnout, já se nechal taky. Fanoušci byli parádní,“ oceňuje na vítězné straně Jakub Faschingbauer a jeho protihráč dodává: „Bitvu jsem si užil i přes porážku. Jak jsme dotahovali, atmosféra gradovala, fanoušci ZČU i Lékařské fakulty vehementně fandili a patří jim veliké díky,“ vzkazuje Václav Polívka na závěr.

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *