Akademici vezou z víkendového tripu tři body! Oba duely hodnotí kouč Ceperko

První dvě venkovní utkání za sebou mají Akademici. O víkendu zamířili nejprve do Ostravy, kde nestačili na silného nováčka BO Ostrava a následně i na druhý pokus nasázeli Olomouci debakl, odvezli si tak slušné tři body.

O osudu duelu na půdě Ostravanů rozhodla už první část, ve které se soupeř ujal rychlého vedení 3:0, druhou a třetí branku dělilo pouze jednadvacet sekund. Kriticky se k výkonu vyjadřoval i Tomáš Ceperko: „Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, nesoustředěně, bez zaujetí, energie a vůle vyhrát. Ve hře nás držel výborný Kuba Frček, ale zlomily nás dva góly v závěru třetiny,“ hodnotí kouč.

Západočeši sice dokázali snížit zásluhou trefy Matěje Kurfürsta ve 27. minutě, na jednu branku se už však nedotáhli: „V dalším průběhu jsme hru vyrovnali, dali gól a tyčku, ale už více nesnížili, soupeř si dobře náskok pohlídal. Musíme se ze vstupu do utkání poučit do dalších duelů,“ varuje Ceperko.

Plzeň rychle zahnala bodový neúspěch a do utkání s University Shields vstoupila aktivně: „Měli jsme chuť hrát, dodržovali jsme systém a vytvořili si mnoho šancí,“ chválí hlavní trenér. Tutovky však modrobílí nevyužili, ani jedna z osmnácti střel na branku neskončila v síti, a tak byl stav po první části nerozhodný. Druhá třetina se Akademikům nepovedla podle představ: „Soupeř potrestal naše chyby, začali jsme být nervózní a vypadli jsme z tempa.“ Západočeši však dvakrát dokázali zareagovat a zásluhou Tomáše Kučery a poté Jakuba Faschingbauera srovnali na 2:2.

Poslední perioda už byla o něčem jiném. Akademici se rozstříleli, z jedenácti pokusů se prosadili postupně v početní výhodě Jakub Faschingbauer, následně obránce Matyáš Kubík, poté se trefil také v přesilovce podruhé Tomáš Kučera a na konečných 6:2 upravil Martin Straka. Spokojený mohl být i hlavní kouč: „Ve třetí části jsme se už uklidnili, byli jsme trpěliví a naše celozápasová vyústila ve čtyři góly.“

Další duel čeká Plzeň už ve čtvrtek 8.11. Představí se znovu na hostujícím ledě, tentokrát Akademikům budou chtít oplatit porážku Cavaliers Brno. Ačkoliv první duel ovládli Západočeši 6:0, trenér Tomáš Ceperko neočekává nic jednoduchého: „Čeká nás nepříjemný soupeř, který hraje důrazně a těží z rychlých protiútoků. Musíme se důsledně vracet do obrany a být trpěliví v zakončení. Klíčový bude také vstup do utkání,“ říká hlavní kouč na závěr.

Na domácím ledě se pak Akademici představí už příští týden. Tradičně v košutecké hale Kooperativa ve středu v 17:30 vyzvou těžkého soupeře Engineers Prague!

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *