Na Akademiky vzpomínám moc rád, hlásí bývalý trenér Pavel Vostřák

Bývalý vynikající hokejista strávil v nejvyšší soutěži v dresu Plzně dlouhých deset sezón, poté se dal na trénování. Jako první měli tu čest převzít zkušenosti Pavla Vostřáka hráči nově vzniklých Akademiků Plzeň, které trénoval v jejich první sezóně v roce 2013/2014. U trenérské činnosti už poté zůstal.

Rodák z Vlašimi strávil u Akademiků jednu sezónu v roli trenéra, na což vzpomíná velmi rád: Ze začátku jsem nevěděl, co od toho očekávat, jestli to kluci myslí vážně. První trénink jsem proto udělal hodně náročný, jaký nemají rádi ani profi hráči,“ směje se Vostřák a hned dodává: „Ale všichni to odmakali na 120 % a pak ještě poděkovali za super trénink. To mě dostalo,“ vrací se k ročníku 2013/2014. V premiéře Západočechům těsně unikl postup do play-off.

Od té doby uplynulo už téměř pět let, celá EUHL i plzeňský klub se za ten čas hodně posunuly: Akademiky stále sleduji, vždyť jsou tam hráči, které jsem vedl v Klatovech i kteří začínali v první sezóně. Soutěž se určitě posunula, rozšířila, ale tím se stává i finančně náročnější. Pořád věřím, že se stane součástí ČSLH a bude rok co rok kvalitnější,“ doufá ve stále lepší budoucnost pětačtyřicetiletý kouč.

Od Akademiků se Vostřák nepřesunul od Plzně daleko, tři roky trénoval druholigové Klatovy: „Za tři roky jsem zde poznal spoustu hokejistů. Jsem rád, že se někteří posunuli do vyšší soutěže, někteří i do extraligy. Je skvělé, že ta práce měla smysl,“ spokojeně se vrací ke svému dalšímu angažmá. Nyní už se však zaměřuje na ještě mladší kluky: „Trénuji sedmou třídu. Je to nová zkušenost, ale práce s těmi kluky mě hrozně baví, jsou moc šikovní,“ chválí bývalý hráč Plzně, ale třeba i finského týmu JYP Jyväskylä.

Tento hokejista odehrál v extralize 525 zápasů, po úspěšné kariéře nyní zamířil do politiky, v současných komunálních volbách kandiduje na starostu plzeňského obvodu 3: „Když jsem dostal tuto nabídku, rozhodl jsem se, že ji příjmu. Beru to jako další výzvu, ale tak jako ve sportu nerad prohrávám, tak se snažím bojovat a budu rád za každou podporu, hlásí Vostřák, který s hokejem však nekončí: „Hokej je láska na celý život, určitě bych se ho nechtěl úplně vzdát, s tím jsem do toho také šel,“ dodává Pavel Vostřák na závěr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *