Kolotoč pokračuje, Akademici nedali šanci ani Olomouci!

Dva zápasy, plný počet bodů, skóre 15:2! Start do sezóny proti papírově slabším soupeřům se Akademikům vydařil na jedničku. Ve druhém domácím duelu si Plzeň hladce poradila s University Shields Olomouc, zvítězila vysoko 9:2. Jedním gólem a třemi asistencemi zazářil obránce Tomáš Blumentrit, ještě lepší statistiku 2+2 si připsal kapitán Jakub Faschingbauer.

První třetina přinesla pouze deset střel na branku. Západočeši však ukázali skvělou produktivitu a z šesti střeleckých pokusů poslali do sítě hned tři rány! Přesně v čase 9:00 potrestal vyloučení hostů Jakub Pokorný. Akademici poté obránili oslabení a chvíli po něj znovu udeřili. Faschingbauer našel Tomáše Kučeru, jenž se nemýlil a připsal si cenný gól v konkurzu na prvního centra. V závěru přidali Plzeňané ještě jednu branku, o kterou se postaral Matěj Kurfürt. Olomouc ještě stihla kontrovat a na 1:3 snižoval Dominik Hajšman.

Akademici nepolevovali v aktivní hře a druhou část ovládli, v přesilové hře se první branky zápasu dočkal Jakub Faschingbauer a poté se prosadil i druhý útok. Jan Baxa vybídl ke střele Matěje Polatu, jenž se také trefil. Hodně práce měl v prostřední periodě Jakub Frček, pochytal však všech jedenáct střel soupeře.

Ačkoliv už bylo rozhodnuto, poslední třetina nabídla ještě pět branek. Na 6:1 zvyšoval  přesnou ranou v oslabení bek Tomáš Blumentrit. Hosté poté snížili znovu zásluhou Hajšmana v pokračující přesilovce Olomouce, to už však nic neznamenalo a naopak ještě třikrát inkasovali. Dalším dvougólovým střelcem se rozhodl stát Tomáš Kučera, který by tak se mohl zabydlet v prvním útoku. Svůj první gól pak zaznamenal nováček Jakub Švec, na jeho branku si připsal už třetí asistenci Blumentrit. Na ledě se poté odehrála nepříjemná situace, Červenka čistě srazil u mantinelu jednoho ze soupeřů, který se dlouho nezvedal a nevypadalo to vůbec dobře, po několika minutách se však po svých odebral do sanitky. Hra po chvíli pokračovala a v závěru na konečných 9:2 pro domácí upravil symbolicky kapitán Jakub Faschingbauer.

Akademici Plzeň – University Shields Olomouc 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 10. Pokorný (Blumentrit), 16. Kučera (Faschingbauer), 18. Kurfürst (Polata), 32. Faschingbauer (Blumentrit, Polívka), 40. Polata (Baxa), 43. Blumentrit (Faschingbauer), 46. Kučera (Polívka), 48. Švec (Blumentrit, Pokorný), 59. Faschingbauer (Polívka) – 20. Hajšman (Výkruta), 45. Hajšman (Výkruta, Křesala).

Střely na branku: 31:25.