Je tu skvělý kolektiv, všichni sem zapadli, libuje si nováček v brance Čeněk Sedláček

Poslední roky se Akademici spoléhali pouze na dva brankáře. A protože Filip Smejkal už modrobílý dres oblékat nebude, do týmu se zapojili další dva gólmani Radek Červenka a Čeněk Sedláček,  jenž sice ještě studuje Střední průmyslovou školu strojnickou, ale už se chce prosadit v univerzitním hokeji. Právě s ním vám přinášíme rozhovor o startu v modrobílých barvách. 

Jak jsi se k Akademikům dostal?
S kolegou Lukášem Šímou jsme zkusili tryout ze srandy, z hecu, ale poté nás to začalo bavit. A nakonec to klaplo a jsme v týmu!

Věříš, že dostaneš prostor, když tu chytá velmi kvalitní gólman Jakub Frček?
Rád bych si tu zachytal. Konkurence je veliká, ale věřím, že na to výkonnostně budu mít.

Kde jsi začínal s hokejem a jak ho hraješ dlouho?
Hokej hraji již čtrnáctým rokem, začínal jsem ve Třemošné a hrál jsem tam vlastně až doteď. Tohle je první tým mimo Třemošnou, tak snad bude angažmá úspěšné.

Co říkáš na ostatní spoluhráče v kabině?
Musím říct, že kolektiv je tu skvělý, v šatně se hodně nasmějeme, po večerech občas někam zajdeme, takže si to užívám (úsměv).

Jak se ti trénuje pod koučem Tomášem Ceperkem a Jakubem Koreisem, bývalým skvělým hokejistou?
Na trenéry si nemůžu stěžovat (smích).

V přípravě jsi dostal prostor ve venkovním zápase proti Budějovicím a doma proti Prague Engineers? Jsi spokojený se svým výkonem?
Vážím si příležitosti v přípravě, ale výkon nebyl úplně podle mých představ. Gólů jsem dostal docela dost, něco jsem však přeci jen chytil.

Už ve středu 10.10. od 18:00 nás čeká start sezóny proti Cavaliers Brno. Na co bys pozval fanoušky?
Bude to kvalitní hokej, důležitý boj o body na začátku sezóny, určitě i dobrá atmosféra. Přijďte nás podpořit! A uvidíme, jestli budu chytat (úsměv).

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *