Jan Setikovský v nové roli: Radši bych byl na ledě, ale stále chci týmu nějak pomoct

Jako první centr na ledě řádil a stal se nejlepším střelcem Akademiků v loňské sezóně. Studium už však ukončil, a proto už do letošního ročník zasáhnout nemůže. V roli sportovního manažera však Jan Setikovský z tribuny úspěšně sledoval, jak Plzeň drtí  v prvním duelu nové sezóny Cavaliers Brno.

Honzo, na úvod jsme porazili Kavalíry 6:0. Jak duel hodnotíš?
Začátek byl z naší strany poměrně nervózní, kluci se do toho museli dostat. Bylo vidět, že ostrý zápas je něco jiného než přátelské utkání. Duel byl ovlivněné tím, že soupeř přijel pouze ve třinácti, navíc se jim nejlepší hráč v průběhu zápasu zranil a nezasáhl do třetí část. První gól jsme dali po akci, kterou hodně trénujeme. Kluci si ukázali, že když plní to, co mají, tak to funguje. Poté jsme využili dvě přesilovky, což týmu vždy přidá na sebevědomí. Hodně nás podržel Kuba Frček. Už jsem to říkal loni, že když nemáš gólmana, nemůžeš vyhrát. Dnes náš brankář vychytal čisté konto, předvedl několik skvělých zákroků a byl to další klíč k úspěchu.

Ty už jsi ale na ledě svým uměním pomoci nemohl, děláš sportovního manažera. Nebylo ti v průběhu zápasu trochu smutno, že jsi si do toho nemohl zasáhnout?
Já chodím na každý trénink, ať už v teplákách nebo ve výstroji jako třetí trenér, takže s kluky dost hraju. Samozřejmě mi z toho ale trochu smutno je, protože hrát s hokejisty jako Kuba Faschingbauer a Vašek Polívka je radost. Bohužel studium je u konce, můj věk už mi to také nedovolí, tak to musím nechat na mladších. Radši bych byl v dresu na ledě než v bundě na tribuně.

Jak zatím souzníš s rolí sportovního manažera? Baví tě to a naplňuje?
Baví mě to určitě, nicméně vyloženě manažerskou funkci úplně zastávat nechci a nezastávám. Spíš jsem taková spojka mezi kabinou a trenéry, vidím se spíše jako třetí kouč než nějaký kravaťák nebo manažer. Ale dělám, co je třeba pro to, aby tým dobře fungoval a když je potřeba, zaskočím i v roli trenéra.

Když se ještě vrátíme k zápasu, tak co říkáš na to, že Akademici využili všechny čtyři početní výhody, ačkoliv to třeba nebyly klasické přesilovkové akce? Prostor dostává místo tebe Martin Straka a hned zaznamenal dva body.
Martin se mi líbil, ale říkám mu na každém tréninku, že potřebuje zapracovat na pohybu v prostoru. Když bude stát ještě kousek jinde než teď, bude těch gólů dávat víc. Snažíme se na tom pracovat celkově ať už s Martinem Strakou nebo Kubou Švecem, který také chodil na přesilovky. Jak už říkal trenér Tomáš Ceperko, je to vlastně konkurz na prvního centra. Ono totiž není jednoduché s kluky v první lajně hrát. Je to sice radost, ale jsou hodně specifičtí. Martin si však roli splnil, měl tam nějaké další dvě šance, jednou mu puk sjel, jednou se netrefil, ale vidím v něm veliký potenciál do budoucna. Je to mladý kluk a hlavně na sobě chce pracovat.

A co ostatní nováčci? Jak se zapracovali do týmu hokejově i do kabiny?
Do kabiny zapadli všichni úplně v klidu. Není prostor pro to nezapadnout a když se to náhodou stane, kolektiv to vytřídí. Loni jsme tu měli jednoho kluka, který úplně nezapadl a kabina ho po jednom zápase v uvozovkách vyštvala. Kluci se zapojili výborně, pomohl tomu přípravný kemp, soustředění i společné přespání na Hracholuskách. Hokejově to rovněž vypadá dobře, jsou mladí a chtějí makat, to je nejdůležitější. My je musíme usměrnit, naučit je náš systém a připravit je, aby to mohli příští rok převzít po hráčích, kteří budou končit.

Již příští týden nás čeká další utkání, a to proti Olomouci. Věříš, že předvedeme stejný výkon se stejným výsledkem?
Věřím, že ano. Na University Shields se nám vždy dařilo, mně osobně taky (smích). Olomouc je přijatelný soupeř. Uvidíme, s kolika hráči přijedou, ale myslím si, že se to bude odvíjet od toho, jak budeme hrát my a ne soupeř. Hrajeme doma, musíme na ně vletět, být důrazní a vnutit jim svoji hru. Potřebujeme dát znovu brzké góly a když bude chytat Kuba Frček jako dnes, tak nebude co řešit.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí v nové roli.

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *