Dva nové týmy, změněný herní systém. Sezóna startuje!

Další sezóna už klepe na dveře, již příští týden sehrají Akademici první ostrý duel, a proto je na čase představit si řadu novinek, které soutěž přinesla.

Evropská univerzitní hokejová liga bude znovu čítat třináct týmů, avšak dva celky v soutěži nepokračují a naopak dva přibyly. Plzeň už se nebude potkávat s UNIPO Warriors Prešov, Válečníci nedokázali poskládat dostatečně silný tým, z finančních důvodů pak minimálně pro tuto sezónu končí bratislavská Paneuropa.

Jedním ze dvou nových týmů jsou Black Dogs Budweis, s nimi se Akademici setkali už dvakrát v přípravě, jednou duel skončil remízou, na domácí půdě pak zvítězili modrobílí 6:1, celek je tvořen studenty Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Do EUHL se pak připojuje také tým BO Ostrava složený ze studentů Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské.

Velikou novinkou je rozdělení týmů do dvou hracích skupin. Západočeši byli nalosována do skupiny B, kde odehrají s dalšími celky (Cavaliers Brno, Diplomats Pressburg, KTH Krynica, UMB Banská Bystrica, University Shields Olomouc a UK Praha) dva vzájemné zápasy, jeden doma a jeden venku. S dalšími šesti týmy Akademiky čeká pouze jedno střetnutí, o místu konání rozhodl los. S Engineers Prague, HC Masaryk University a Hokiklub Budapest se Plzeň potká na domácí půdě, venkovní duely sehraje proti Gladiators Trenčín, Black Dogs Budweis a BO Ostrava. Celkem tedy Západočechy čeká v základní skupině 18 zápasů, z toho se fanoušci mohou těšit na devět domácích soubojů.

Všem třinácti týmům se počítají body do společné tabulky, ze které první osmička postupuje do čtvrtfinále a dále se hraje klasicky 1. umístěný celek s 8., 2. se 7., 3. se 6. a 4. s 5. na dva vítězné duely stejně jako následné semifinále, ve finále už se bojuje na tři vítězné zápasy.

První utkání sehrají modrobílí už ve středu 10.10., kdy do Plzně přijedou brněnští Cavaliers. Dorazte do hokejové haly Kooperativa a podpořte Akademiky ve vstupu do nové sezóny, duel startuje v 18:00! Do kalendáře si už však můžete poznamenat další datum, 28.11. se totiž odehraje souboj podzimu, a to tradiční Bitva o Plzeň, souboj Západočeské univerzity s Lékařskou fakultou!

Autor: Matěj Vybíral

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *