Na úvod zazpíval kanárek, Akademici rozstříleli Cavaliers 6:0!

Nová sezóna je tu! Plzeň v Kooperativě narazila na Cavaliers Brno. Moravané loni Akademiky na vlastním ledě 6:4 porazili, doma už však zvítězili 6:1 Západočeši. Brno vstoupilo do sezóny už včera, když na půdě Engineers Prague padlo 0:4. Kavalíři vyšli střelecky naprázdno i nyní, Plzeň vyhrála jednoznačně 6:0 a do tabulky si připisuje první tři body!

Západočeši vstoupili do utkání aktivněji a už po třiceti sekundách mohli otevřít skóre, když se sám před brankou zjevil kapitán Faschingbauer, avšak pouze vyprášil betony hostující brankáře. Plzeň pokračovala v dominanci a v 8. minutě se prosadila. Nahození Kubíka od modré čáry bylo sraženo pouze před branku k Martinu Strakovi, jenž si položil gólmana a bekhendem zavěsil, první gól letošní sezóny tak vstřelil nováček v akademickém dresu.

Akademici následně měli možnost početní výhody a tu také využili. Přihrávka Polívky přes brankoviště se štěstím prošla na pravou stranu, kde Jakub Faschingbauer neomylně z úhlu zakončil do bližšího horního rohu.

Další plzeňský gól mohl vsítit z úniku Lukáš Šíma, avšak zakončil pouze do betonu gólmana Cavaliers. Brno se v závěru osvěžilo a dlouho Akademiky tlačilo, avšak všechny jejich nadějné šance a střely zlikvidovala domácí obrana se skvělým Jakubem Frčkem v bráně. Po první části tak mohli být spokojenější modrobílí.

Prostřední třetina byla velmi vyrovnaná, klíčovým faktorem byly přesilové hry. Zatímco Cavaliers nevyužili ani jednu početní výhodu ze tří, Plzeň se ve druhé přesilovce radovala podruhé. Kubík posunul kotouč na levý kruh Matěji Kurfürstovi, jenž přízemní ranou propálil přemisťujícího se Huzlíka mezi betony.

Brno poté mělo své šance v závěru periody, Svatuška při brejku tří proti dvěma však trefil z mezikruží horní tyč a následně po individuální akci Dlouhého Antonín Přibyl zblízka v tísni netrefil branku. V posledních vteřinách ovšem mohli přidat další branku Západočeši, to by však nesměl Matěj Polata těsně před Huzlíkem zvednout kotouč až do ochranné sítě.

V úvodu třetí části se mohli Kavalíři brzy vrátit do zápasu. Dlouhý se protáhl před branku po levé straně, Frček jeho nájezd dokázal vychytat a poté se skvěle přesunul i proti dorážce Přibyla! Čtvrtý gól modrobílých mohl přidat kapitán Faschingbauer, při přečíslení však nastřelil pouze horní tyč. Následně se už však Akademici dočkali v početní výhodě. Polívka posunul puk před branku, kde stál Jakub Pokorný a z první přizvedl kotouč nad beton Marka Huzlíka.

To nebylo z plzeňské strany vše, domácí totiž využili další početní výhodu. Ta se jim sice nedařila, ale v posledních vteřinách přesilovky si kotouč vzal ve středním pásmu Jakub Faschingbauer, prokličkoval obranou, následně si položil i brankáře a neomylně zavěsil. Krásná individuální akce a modrobílí vedli 5:0. Akademici se však radovali ještě jednou. Lukáš Šíma z levého kruhu nejprve těsně minul, ale Hřebík mu vrátil puk před branku a napodruhé už byl nováček v plzeňském dresu úspěšný.

Západočeši tak na úvod nového ročníku berou všechny tři body za výhru 6:0. Skvělým výkonem se předvedl (tradičně) Jakub Faschingbauer, ale dále třeba nováčci Martin Straka a Lukáš Šíma, oba zaznamenali dva kanadské body a povedenou hru na ledě. Akademiky v brance držel neomylný Jakub Frček, jenž pochytal všech 29 střel.

 

Branky a nahrávky: 8. Straka (Kubík, Šíma), 10. Faschingbauer (Polívka, Straka), 34. Kurfürst (Kubík), 48. Pokorný (Polívka, Faschingbauer), 57. Faschingbauer (Polívka), 59. Šíma (Hřebík).

Střely na branku: 35:29.
Vyloučení: 7:5.
Využití: 4:0.

Sestava Akademiků: Frček (Červenka) –  Pokorný, Soukup, Kubik, Beer, D. Smejkal, Franta, Šimůnek – Polívka (A), Švec, Faschingbauer (C) – Kurfürst, Polata, Baxa (A) – Šíma, Hřebík, Straka – Kala, Jakubec, Georgiev.

Autor: Matěj Vybíral

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *