Akademici zahájili přípravu s dvanácti nováčky!

Srpnový tryout se vydařil, Akademici po roce znovu obměnili kádr a budou se snažit bojovat o nejvyšší příčky. Na soupisce se objevuje hned dvanáct nových tváří.

Trenér Ceperko si nováčky ozkoušel hned v přípravném zápase na ledě Českých Budějovic, které se čerstvě zapojí do EUHL. Západočeši remizovali 2:2, v prodloužení pak 1:2 padli. Příští týden je čeká třídenní kemp zakončený odvetným přípravným zápasem proti Black Dogs Budweis, tentokrát však v Kooperativa Aréně. Pojďte se podívat na první domácí přípravný zápas Akademiků!

Plzeň se bude muset v nové sezóně obejít bez Ondřeje Polívky a Martina Muchky, zato však přibyli na soupisku Ondřej Franta, Michael Čechura, Tomáš Soukup a David Smejkal, bratr brankáře Filipa Smejkala. Největší ztrátou v ofenzivě je Jan Setikovský, nejlepší střelec Akademiků minulé sezóny, ten už měl loni výjimku, jelikož dostudoval, a letos už hrát nebude. U týmu však stále zůstává, přesunul se do role sportovního manažera! Modrobílým ovšem setrvala kostra týmu, zejména nejlepší hráč soutěže kapitán Jakub Faschingbauer, jenž se bude stále moct spoléhat na souhru s Václavem Polívkou. Navíc se do týmu zapojí i řada nováčků útočníků, a to Lukáš Šíma, Jakub Švec, Dan Georgiev, Martin Straka, Jan Šibra a Filip Hauzr. Největší přetlak mají Akademici na pozici brankáře, zůstávají totiž zkušení Filip Smejkal a Jakub Frček, k nim přibyli Čeněk Sedláček a Radek Červenka.

 

Kompletní soupiska Akademiků pro začátek přípravy:

Brankáři: Filip Smejkal, Jakub Frček, Čeněk Sedláček, Radek Červenka

Obránci: Eduard Šimůnek, Dominik Beer, Ondřej Červenka, David Prachař, Jakub Pokorný, Filip Malota, Tomáš Blumentrit, Matyáš Kubík, Ondřej Franta, Michael Čechura, Tomáš Soukup, David Smejkal

Útočníci: Ondřej Jakubec, Petr Strmiška, Jan Baxa, Jaroslav Hřebík, Tomáš Kučera, Matěj Polata, Roman Kala, Václav Polívka, David Krajhanzl, Jakub Faschingbauer, Matěj Kurfürst, Lukáš Šíma, Jakub Švec, Dan Georgiev, Martin Straka, Jan Šibra, Filip Hauzr

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *