Akademici si v přípravě zastříleli proti nováčkovi!

Plzeňští Akademici sehráli v probíhající přípravě na novou sezónu druhý zápas, do kterého už se však zapojili i hráči stálé sestavy. Znovu se postavili proti nováčkovi z Českých Budějovic Black Dogs. První utkání skončilo na půdě Jihočechů remízou 2:2, nyní už byli úspěšnější modrobílí, kteří zvítězili 6:1.

Úvod utkání se se Západočechům vydařil, dostali se totiž do rychlého vedení zásluhou trefy obránce Jakuba Pokorného. Black Dogs měli dvě velké šance na srovnání, rychlý brejk ovšem vychytal Jakub Frček a Plzeň se ubránila i dlouhému oslabení ve třech proti pěti v závěru třetiny, na ledě statečně bojovala trojice Václav Polívka, Dominik Beer a Ondřej Červenka.

Ve druhé části byl k vidění opět jediný gól, Tomáš Kučera dokázal propálit hostujícího gólmana a Plzeň vedla 2:0. České Budějovice se rychle snažily vzpamatoval a uzamkly Akademiky v pásmu, nedokázaly se však prosadit ani proti střídajícímu Radku Červenkovi, jenž je nováčkem v modrobílém dresu a hned se v bráně předvedl parádním výkonem.

Hosté se dočkali snížení v úvodu třetí části, poté už však měli slovo pouze Akademici. Na 3:1 navýšil skóre Jan Baxa, o chvíli později se domácí radovali znovu, když se prosadil obránce Ondřej Červenka. Plzeň si závěr utkání pohlídala a navíc přidala další dva góly, nejprve zamířil do černého Matěj Kurfürst a na konečných 6:1 upravil jako správný kapitán Jakub Faschingbauer. Akademici tak v Třemošné v dopoledních hodinách odvetu proti Českým Budějovicím zvládli na jedničku.

Hodnocení trenéra Tomáše Ceperka: „Dnešní zápas se sehrál na závěr víkendového kempu, který byl pro hráče fyzicky náročný. Věděli jsme, že nám tím pádem budou rychle ubývat síly, ale chtěli jsme po hráčích maximální nasazení a plnění taktických pokynů, na něž jsme se v kempu zaměřili. Vysoká výhra 6:1 je hezká, ale zkreslená tím, že soupeř přijel pouze s deseti hráči do pole. S utkáním spokojený jsem, stále však máme na čem pracovat.“

Druhý přípravný zápas – nedělě 23.9. 10:45 (ZS Třemošná):

Akademici Plzeň – Black Dogs Budwies 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)

Branky Akademiků: Pokorný, Kučera, Baxa, Červenka, Kurfürst, Faschingbauer

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *