S lepší docházkou mohly přijít lepší výsledky, lituje Jakub Pokorný

Ve své první celé sezóně se stal nejproduktivnějším obráncem týmu. Dostával hodně prostoru a dokázal se odvděčit. Odcestoval i na duel do Bratislavy, ve kterém si připsal asistenci, ani to však nestačilo na to, aby Akademici dotáhli sérii do rozhodujícího utkání. Přesto Jakub Pokorný hodnotil sezónu s úsměvem na tváři.

Pokorný sehrál tři zápasy už v minulém ročníku EUHL, v této sezóně se už však v plzeňském dresu objevil hned patnáctkrát: „Celkově to můžu hodnotit pozitivně. Na to, že jsme dost často hráli v malém počtu hráčů, tento ročník se nám relativně vyvedl,“ hodnotí sezónu obránce Akademiků.

Skloubit hokej se studiem není jednoduché a Jakub Pokorný to hned zaznamenal: „Jedním z klíčových faktorů byla také docházka, špatné chození na tréninky a zápasy.“ Akademici totiž na výjezdy jezdili často v malém počtu. V klíčových chvílích jim zase chyběl kapitán Jakub Faschingbauer, kterého však v sérii s Pressburgem trápilo zranění.

Plzeňský bek s číslem 23 nasbíral za patnáct duelů stejný počet bodů (5+10) a stal se nejproduktivnějším obráncem, po první formaci také nejproduktivnějším hráčem týmu: „Potěší to, ale klíčové jsou týmové výsledky. Ty bohužel nebyly takové,“ říká. Západočeši totiž toužili minimálně zopakovat semifinálový úspěch z minulé sezóny.

Celá soutěž univerzitních týmů je pro Pokorného jako stvořená a hned ho nadchla: „EUHL je naprosto skvělý projekt zejména pro kluky, kteří to nehrají profesionálně ze studijních důvodů. Ideální soutěž,“ nadšeně hlásí.

A můžeme se těšit na tohoto teprve dvacetiletého obránce těšit i v dalších ročnících? „Určitě!“ říká radostně. „Akorát ještě dodělávám maturitu z Angličtiny. Pak se chci přihlásit na vysokou školu, abych mohl v týmu Akademiků pokračovat,“ dodává Jakub Pokorný na závěr.

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *