Hotovo, podepsáno. Akademici se přesouvají do vlastní arény!

Po stovkách hodin jednání a dalších stovkách hodin administrativní práce máme hotovo a jsme obrovsky pyšní na to, že vám, našim fanouškům, můžeme říct – MÁME VLASTNÍ ARÉNU!

“Když zakládáte univerzitní tým, vlastní aréna je meta, na kterou celou dobu myslíte, ale její dosažení je často velmi daleko,” říká předseda Akademiků Filip Malota. “Trochu nás mrzí, že není v kampusu ZČU na Borech, ale co se dá dělat, alespoň máme na čem pracovat do budoucna,” dodává místopředseda Franěk.

A kde tedy aréna je? “Od začátku míříme vysoko, a tak naším snem bylo udělat z Home Monitoring Arény v centru města naší arénu. Jednání byla velice náročná, museli jsme se domluvit s vedením města Plzně, které vlastní arénu, s vedením týmu HC Škoda Plzeň, které je v současné době pronajímatelem a má HM Arénu jako domácí stánek a v neposlední řadě také s vedením univerzit, které reprezentujeme,” popisuje Malota průběh několikaměsíčních jednání.

“Všechno se nám povedlo dotáhnout takzvaně za 5 minut 12. Jednání vázla na vzájemné domluvě města a HC Škoda Plzeň, ale oba subjekty nakonec našli společné slovo. Město Plzeň tak od 1.4.2018 určilo jako hlavního pronajímatele Home Monitoring Arény náš univerzitní tým Akademici Plzeň a s tím souvisí také změna názvu arény, který samozřejmě s okamžitou platností měníme na Academics Arena. Po domluvě se Škodovkou se však vše odehraje až po druhém semifinálovém utkání s brněnskou Kometou,” popisuje Franěk.

 

 

A proč se město rozhodlo podpořit univerzitní hokejový tým? “Univerzitní sport je na vzestupu, spojení vzdělání a sportu je naší prioritou a s tím souvisí také odpovídající prostory a zázemí, které musíme jako město univerzitnímu sportu nabídnout. Rozhodli jsme se proto, že Akademikům dáme současnou Home Monitoring Arénu a tým HC Škoda Plzeň přesuneme prozatím na zimní stadion do Třemošné,” říká primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

A co na to vedení HC Škoda Plzeň? “Postoj vedení města naprosto chápeme, univerzitní hokej je na vzestupu a zaslouží si maximální podporu. Jsme rádi za dočasné zázemí v Třemošné, které nám město zajistilo a moc se na tamní fanoušky těšíme. Doufáme, že se nám podaří místní stadion pravidelně zaplňovat,” říká majitel klubu HC Škoda Plzeň Martin Straka a dodává: “Do budoucna plánujeme stavbu vlastní arény, a to přímo na Náměstí Republiky v Plzni s kapacitou přes 25 tisíc diváků, která nabídne maximální komfort všem návštěvníkům.”

A co říct záverěm? “Ještě nejsme na konci. Univerzitní hokej chceme v Plzni posouvat stále dál a dál, a tak naše vlastní aréna je jen první z několika kroků, které chystáme na cestě mezi hokejovou elitu. Doufáme, že do našeho domácího stánku bude nacházet cestu stále více fanoušků, kteří nám vytvoří skvělou domácí atmosféru. A co dál? Máte se na co těšit,” uzavírá Vilém Franěk.

Akademiky čeká další utkání už 15. dubna, kdy v Plzni přivítají národní tým Austrálie. Zda to bude v jejich nové aréně, nebo ještě ve starém domově na plzeňské Košutce, to se dozvíte brzy. Facebookovou událost najdete tady. 

Děkujeme za podporu!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *