Vyšetření, návrat, první střídání a gól. Oči mám jen dvě, nerad bych o ně přišel, říká “železný” Vilém Franěk

Do úvodního čtvrtifnálového duelu proti bratislavským Diplomatům vstupovali plzeňští Akademici v improvizované sestavě. Aby toho nebylo málo, v průběhu první třetiny odstoupil po ráně pukem do oka i útočník Vilém Franěk. Konec? Ale kdeže! Franěk zamířil do nemocnice, kde mu trhlinu pod okem zašili, a vrátil se do akce. A comeback to byl vskutku velkolepý. Hned při prvním střídaní se totiž doklepl do sítě střelu Matyáše Kubíka a vyrovnal skóre utkání na 2:2.

Velkou část utkání jste na ledě chyběl, přesto jste byl jedním z klíčových postav duelu. Jak zápas hodnotíte?
Už v průběhu první třetiny jsem odjel do nemocnice, takže jsem část střetnutí ani neviděl. Když jsem se vrátil do hry, bylo to hodně vyrovnané. Je to spíš boj než klasický hokej, play-off je o každém puku. Škoda, že jsme vedení neudrželi.

Kvůli čemu jste musel z utkání – nakonec pouze dočasně – odstoupit?
Šel jsem do souboje před branku, puk se odrazil a trefil mě do oka. Radši jsem zamířil na vyšetření, oči mám jenom dvě a nerad bych o ně přišel. Řekli mi, že v pohodě, že budu chvíli vidět mlžně. Stihnul jsem se ale vrátit ještě v průběhu druhé třetiny.

Limitovalo vás to na ledě nějak?
Ani ne. Cítil jsem tah ve stezích, ale jinak nic. V tom boji jsem to ani nevnímal.

Hráli jste proti týmu, který disponuje velice silným útokem. Inkasovali jste „jen“ čtyřikrát, což je na poměry EUHL poměrně nízké číslo. Jste z tohoto pohledu spokojeni?
Jo, ale člověk si říká, že jsme třeba mohli dostat góly jenom dva. S nimi je to složité, jsou výborní. Věděli jsme, že musíme pracovat perfektně směrem dozadu. Naše tři branky? Chyběl nám Kuba Faschingbauer, chyběl i Honza Baxa… Jsme vlastně rádi, že jsme nějaké góly vůbec dali. (smích) Bylo to výborné od celého týmu. V některých duelech v této sezoně stála naše hra hodně na Fášovi, všichni na něj spoléhali. Tentokrát se ale síla rozprostřela do celého týmu a musím spoluhráče hodně pochválit. Opravdu dřeli.

Co vám utkání prozradilo směrem k těm následujícím?
Že je to hratelné. Ale víme, že to bude hodně bolet. Domácí hřiště Diplomatů je kratší a užší, takže se bude hrát ještě více do těla. Nic jednoduchého nás nečeká. Teď musíme dvakrát zvítězit, jinak je konec.