Disciplína především. I tentokrát rozhodlo vyloučení, musíme si dávat pozor, nabádá kouč Ceperko

V dosti okleštěné sestavě dohrávali plzeňští Akademici úvodní zápas čtvrtfinálové série EUHL pro bratislavským Diplomatům, vítězům základní části. V jednu chvíli se dokonce při přesilové hře objevilo v domácím dresu pět obránců! Vzhledem k obtížnosti utkání a improvizovanému složení byl trenér plzeňského celku Tomáš Ceperko výkonem svých svěřenců potěšen.

Úvodní čtvrtfinálový duel jste prohráli, přestože se pro vás vyvíjel slibně. Jak jste spokojený s výkonem, který vaši svěřenci předvedli?
Já musím před kluky smeknout. Měli jsme relativně dost zraněných, během zápasu nám navíc dva hráči odjeli dokonce do nemocnice, takže jsme hráli v málo lidech. Kluci se semkli, podali perfektní bojovný výkon. Branka na 3:4? Udělali jsme bohužel chybu, dostali gól a na závěrečný tlak už nám nezbývalo příliš sil. Dali jsme do toho všechno, ale takový je hokej.

Ve třetí části jste se dostali do vedení, nakonec jste o něj přišli. Jaký moment byl podle vás klíčový?
Zlomilo se to naším vyloučením, které bylo řekněme sporné. Je to play-off, zákroků na hraně je tam spousty. Oslabení jsme bohužel neubránili, z tečované střely to tam padlo. Všechno Kuba Frček pochytat nemůže.

S Diplomaty jste sehráli úvodní duel sezony, tenkrát jste v Bratislavě prohráli 3:6. Překvapil vás soupeř dnes něčím?
Viděl jsem zápas jejich poslední zápas v základní části, který odehráli proti Banské Bystrici. Nějakým způsobem jsme na to reagovali, ale zaměřujeme se hlavně na naši hru a systém, který chceme dodržovat. Vycházelo nám to, soupeře jsme dostali pod tlak a vůbec to nevypadalo jako duel prvního s osmým. Hrálo se na obě strany, bylo to vyrovnané, vyhecované.

Co vám utkání prozradilo před těmi následujícími, které vás v sérii čekají?
Především nesmíme faulovat. Zápasy budou podobnému tomu prvnímu. U nich je extrémně malé kluziště, takže to bude o střelbě, tlačení se do předbrankového prostoru, rychlém návratu do defenzivy. Vždyť oni z protiútoků rozhodli. Na to si musíme dát pozor.

(tit, lkr)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *