Akademici vzdorovali Diplomatům do poslední chvíle, ale nakonec padli 3:5 a sezóna pro ně končí

Těžké to měli Akademici na bratislavském ledě. V tu nejhorší možnou chvíli vypadli ze sestavy kapitán Jakub Faschingbauer a Václav Polívka, první dva nejproduktivnější hráči celé EUHL. Ovšem Západočeši nejeli na Slovensko s poraženeckou náladou, to vůbec. Vzdorovali dlouho, třikrát vedli, ale na výhru to nestačilo. Sezóna tak Plzni končí, ale rozhodně nedala kůži proti vítězi základní části zadarmo.

První třetina nabídla velmi vyrovnanou podívanou, oba dva brankáři měli podobné množství zákroků, ale do vedení šli hosté. Před bránou zůstal naprosto nehlídaný obránce v roli útočníka Martin Muchka, Franěk ho skvěle našel a univerzál s číslem 24 bekhendem přehodil ležícího Neumanna. Diplomati ale dokázali srovnat ještě do konce třetiny, a to v přesilové hře, když si Blumentrit musel odpykat dvě minuty za krosček. Kombinaci sehrál Pressburg výborně, střelu Dema z pravého kruhu ještě Frček vyrazil, ale na dorážku Martina Kalináče už neměl nárok.

Ve druhé části měli Akademici velikou možnost vzít si jednobrankový náskok zpět při dlouhé, minutu a půl trvající přesilovce pěti proti třem, ale nesehráli ji dobře. V závěru prostřední periody se ale Plzeň do vedení znovu přeci jen dostala, a to také v početní výhodě. Pokorný zápěstím vypálil od modré čáry a před bránou ukázal velikou šikovnost s holí Jan Setikovský, jenž letící kotouč tečoval mimo dosah bezmocného Neumanna.

Domácí dokázali opět srovnat krok hned v úvodu poslední třetiny. Po buly v útočném pásmu se puk dostal před Frčka, plzeňský gólman se ho nedokázal zmocnit a Rastislav Zvara procpal černý nesmysl do sítě. To by však nebyli Akademici, aby se jen tak vzdali. Do třetice si vzali vedení zpět. Filip Malota ještě stihl zachytit kotouč v útočném pásmu, dostal se s ním do střelecké pozice na hranici levého kruhu a přízemní střelou překvapil Neumanna.

Bratislavští si však dokázali vytvořit drtivý tlak a nakonec se dočkali vyrovnávací branky. Martin Kalináč dokázal v tísni zpoza branky přihrát najíždějícímu Filipu Winklerovi, který měl naprosto volný prostor k zakončení a z první vypálil nad beton Frčka. To však nebylo vše. Vzápětí byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení Ondřej Červenka a Akademikům nastaly krušné chvilky. Jakub Frček dlouho odolával, ovšem inkasoval hned po návratu plzeňského obránce na led. Adrián Lipovský vystřelil z pravého kruhu, brankář Akademiků měl zakrytý výhled a inkasoval počtvrté. Hosté to v závěru zkusili bez brankáře, ale do útoku se dostali jen těžko a nakonec i do prázdné brány inkasovali. Unikajícího Adriána Lipovského zastavil Kubík nedovoleně a byl přiznán technický gól.

V závěrečné minutě už nic Akademici nestihli, a tak utkání skončilo a s ním i celá plzeňská sezóna. Děkujeme za podporu a těšíme se, že nás budete podporovat i nadále. Společně jsme silnější!

2. zápas čtvrtfinále play-off EUHL, Petržalka (Bratislava)
Diplomats Pressburg – Akademici Plzeň 5:3 (1:1, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 19. Kalináč (Demo, Kraus), 43. Zvara, 55. Winkler (Kalináč), 58. Lipovský (Šimonič, Zvara), 59. Lipovský – 17. Muchka (Franěk), 38. Setikovský (Pokorný, Polata), 46. Malota

Střely na branku: 37:28 (11:9, 9:12, 17:7)
Vyloučení: 5:2
Využití: 1:1

Diplomats Pressburg: Neumann (Somoši) – Demo, Michalička, Loydl, Múčka, Brincko, Šimičák, Just, Rutkovský – Hajský, Kalináč, Winkler, Kraus, Kojda, Holeš, Zvara, Šimonič, Guryča, Lipovský
Akademici Plzeň: Frček – Beer, Červenka, Pokorný, Muchka, Malota, Blumentrit, O. Polívka, Kubík – Škarka, Franěk, Sequens, Setikovský, Polata, Kala

Rozhodčí: Jonák, Uličný – Moller, Kovalík

Autor: Matěj Vybíral