Téměř po dvou měsících doma! Akademici přivítají Olomouc

Naposledy 14.12. se představili Západočeši v Kooperativa aréně v soutěžním utkání. Tehdy udolali těžkého soupeře Banskou Bystricu 4:3 v prodloužení. Nyní je čeká souboj v rámci nadstavbové části. Plzeň bude hájit náskok na první příčce kvalifikační skupiny, obrat ji o body se budou snažit University Shields Olomouc.

 

Čekání je u konce. Již zítra ve čtvrtek od 17:45 se fanoušci mohou těšit na další zápas Akademiků v rámci EUHL. V případě výhry si plzeňští hokejisté už prakticky zajistí postup do vyřazovacích bojů. A jaký soupeř to na západ Čech dorazí?

Olomouc je nováčkem soutěže, stejně tak jako HC Masaryk University, Cavaliers Brno a Hokiklub Budapešť. Na rozdíl od Masaryčky ale neoslnila. Shields dokázaly porazit pouze Cavaliers a Prešov, jinak devětkrát prohrály v základní hrací době a jednou uhrály bod s Engineers Prague. Se sedmi body skončili Moravané na předposledním místě, horší byli pouze Válečníci z Prešova.

Z dvanácti utkání vstřelily Shields pouze 34 branek, proto také z tohoto týmu nikdo nefiguruje vysoko v kanadském bodování, až na 45. místě se nachází Miroslav Janošek s devíti body (6+3), 56. je poté Patrik Říčka (4+4). Naopak Akademici v bodování EUHL dominují, a to díky elitní formaci. Kapitánu Jakubu Faschingbauerovi patří první příčka (11+28), Václavu Polívkovi druhé místo (13+23).

Olomouc obdržela 60 branek, takže ani statistiky brankářů nejsou oslňující – Tomáš Pospíšil s úspěšností rovných 87 %, Tomáš Horváth má ještě o půl procenta méně. Gólmanům Plzně se daří o něco lépe. Filip Smejkal má nadprůměrnou úspěšnost zákroků 91,3 %, Jakub Frček je lehce za ním s 89,7 %.

University Shields nemají dobrá čísla ani při hře v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. V ubráněných oslabeních jsou vůbec nejhorší, jelikož dostanou gól v průměru z každé čtvrté početní nevýhody, oproti tomu Akademici jsou v oslabeních nejlepší (91,9 %). Směrem dopředu to není o moc lepší, s využitím 14 % přesilových her je Olomouc jedenáctá, Západočechům se daří o trochu více, s úspěšností 17,5 % jsou šestí.

Tyto dva celky se střetly v sezóně, a vlastně v celé historii, jen jednou. Hrálo se na konci listopadu v Uničově. Akademici po první části vedli, ale Shields ve druhé třetině během deseti minut otočily na 3:1. Ovšem pak už se trefovala pouze Plzeň, která nakonec zvítězila 5:3. Západočeši byli v utkání aktivnější a po zásluze si došli pro tři body, Olomouc jasně přestříleli 35:22.

Kdo se bude radovat nyní? Akademici jsou favority a v případě výhry se mohou rapidně přiblížit k prvnímu místu v kvalifikační skupině o play-off. Přijďte je podpořit v boji o tři body, úvodní buly je na programu v 17:45.

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *