Nehráli jsme naši hru, musíme změnit přístup, bloumá po porážce Setikovský

Když Jan Setikovský zvyšoval ve 13. minutě v početní výhodě proti outsiderovi z Olomouce na 2:0, vypadalo to, že si Akademici dojdou v poklidu pro tři body a pro téměř jisté první místo v nadstavbové skupině. Shields však ve druhé třetině skóre otočili a rázem to bylo vše jinak, Plzeň nakonec zůstala bez bodu: „Chyběl tomu třetí gól“, říká smutně útočník s číslem 22.

 

Honzo, co dnes chybělo k tomu, abyste Olomouc porazili?
Dát gól na 3:0. Hodně by nás uklidnil a je posadil, bohužel se to nepovedlo, naopak jsme přestali dodržovat systém, který máme nacvičený. Začali jsme myslet spíše na krásu než na účinnost hokeje. Dali jednu branku z přesilovky, chytili se a my už se pak nedokázali zvednout a začít hrát to, co máme.

Co porážka může znamenat z hlediska bodového, ale i psychického?
Měli bychom si uvědomit, že ať sem přijede jakýkoliv soupeř, je to tým kvalitní a nesmíme si myslet, že se porazí sami. Soutěž stoupá stále nahoru a nejde, abychom si mysleli, že každého porazíme pět, šest nula. Nejde to. Někdy se stane, že nedáme tolik branek. Musíme stále bojovat a pomáhat gólmanovi, to tam dnes chybělo.

Vaše lajna byla opět aktivní, přesto z toho byl nakonec „jen“ jeden gól. Dnes to tam prostě jen nepadalo?
Nešlo to dnes celému týmu, ani nám. Je pravda, že kluci na nás spoléhají a měli bychom zápasy rozhodovat. Šancí jsme měli dost, zejména Venca Polívka, kterému ale chybělo i trochu štěstí, já s Kubou jsme to také neproměňovali. Do příležitostí jsme se dostávali, ale buď nám chyběl důraz, nebo gólman předvedl skvělý zákrok.

Je alespoň pozitivní, že se dokázala trefit i jiná formace?
David Krajhanzl dal krásný gól, ale pořád to byla jen jedna branka a hned pět jsme jich dostali. Je hezké, že se trefila i třetí lajna, ale museli by je podpořit více i ostatní formace. Ovšem musíme hlavně změnit přístup, protože dnes to nebylo o soupeři, ale o nás a našem přístupu k utkání, který nebyl vůbec dobrý.

Věřili jste ještě, že v závěrečných minutách dokážete dorovnat?
Nějaký tlak tam byl, ale spíše jsme honili puky v rohu místo toho, abychom to hráli na modrou a více stříleli. Sice jsme před bránou clonili, ale palebných pokusů bylo prostě málo. Hrát šest na pět je vždy takový risk. Co vím, tak v průměru se to povede tak ze 16 %, většinou se naopak gól dostane. Prohrávali jsme o dva góly, sice jsme odvolali brankáře brzy, ale šance už moc velká nebyla.

Co udělat pro to, abyste udrželi pozice zaručující play-off? Stále máte vše ve svých rukách.
Musíme hrát jako dřív. Když budeme dodržovat pokyny trenérů, tak to určitě vyjde. Nepochybuji o tom, že skončíme v nadstavbové skupině první. Tenhle tým je ohromně silný. Jestli budeme hrát to, co máme, tak se může celek na druhém místě ve čtvrtfinále oprávněně bát. Ale musíme kompletně změnit přístup a hrát rozhodně lépe než dnes.

Není to právě tak, že se vám více daří proti papírově silnějším soupeřům, než proti celku, od kterého se tolik nečeká?
Je pravda, že kromě Univerzity Karlovy, kterou jsme ještě neporazili, dokážeme hrát vyrovnané duely s kýmkoliv. Třeba Banskou Bystricu i Prague Engineers jsme v prodloužení dokázali udolat, je to i úrovní soupeře. Dnes jsme se Olomouci přizpůsobili, nehráli jsme naši hru, upadli jsme do takové letargie, což už nikdy nechceme opakovat.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí do dalšího utkání za týden.

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *