Bylo to frustrující, ale nakonec jsme ukázali větší chuť vyhrát, říká Matěj Polata

Sám byl na ledě hodně aktivní, ve druhé formaci s Janem Baxou a Tomášem Kučerou často činili problémy obraně Budapešti. Zařídili i první branku v zápase, kterou vstřelil obránce Matyáš Kubík. Nakonec se však Akademici na výhru pořádně nadřeli: „Spadlo to z nás,“ hlásí po utkání s úlevou Matěj Polata.

 

Opět to nebylo jednoduché utkání. Zatímco v prvním vzájemném utkání, které se odehrálo v Budapešti, modrobílé dresy zvítězily v přestřelce 9:1, nyní už byla o góly nouze, Budapešť předvedla velice houževnatý výkon: „Hráli nepříjemný hokej, bojovali, dohrávali nás a dělali nám problémy. Nakonec jsme ale projevili větší chuť vyhrát a dotlačili jsme to tam,“ hodnotí stručně duel levé křídlo druhého útoku.

Plzeň dvakrát vedla, ale nikdy nedokázala odskočit na rozdíl alespoň dvou branek: „Mohlo to tam spadnout už dříve. Bylo to i trochu frustrující, třikrát jsme trefili tyčku,“ říká Polata. Ovšem Akademici se dočkali tří bodů: „Trenéři se nás snažili uklidňovat, ať jsme pozitivní, což pomohlo. Nakonec ale rozhodl kapitán a nejlepší hráč Jakub Faschingbauer.“ Ten rozhodl pět minut před koncem, když využil svou rychlost, přeřítil se přes obránce a zavěsil pod víko.

Závěrečný tlak už domácí přečkali a mohli slavit vítězství. Veliký podíl na něm má i gólman Jakub Frček, který pokryl 42 ze 44 střeleckých pokusů maďarského celku: „Frčís dnes opět podržel. Chytá výborně celou sezónu a je spolehlivý. To samé platí i pro Filipa Smejkala,“ chválí muže s maskou vousaté křídlo.

A jaký byl rozdíl oproti poslednímu duelu s University Shields, který Západočeši prohráli? „Olomouc jsme podcenili, dnes jsme hráli zodpovědně. A také jsme měli zkušenost z minulého utkání s Budapeští, které jsme sice vyhráli, ale dostali jsme šest gólů. Věděli jsme, že to nebude nic lehkého,“ hodnotí hráč s číslem 69 na zádech.

Akademici se třemi body rovněž přiblížili k prvnímu místu v nadstavbové skupině, na druhou Krynici mají náskok osmi bodů, avšak polský tým má k dispozici ještě jedno utkání k dobru. Avšak plzeňský útočník doufá, že žádná blamáž už nepřijde: „Když se budeme držet systému, který jsme praktikovali dnes, tak věřím, že nás nemine čtvrtfinále z první pozice,“ říká na závěr Polata.

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *