Akademici po základní části sedmí. Chceme do play-off, porazit můžeme kohokoliv, velí trenér Ceperko

Nakonec poslední kolo základní části EUHL rozhodlo o tom, že si modrobílí nezajistili účast v jarním play-off už nyní. Liga se rozdělí na dvě části. První šestka bude bojovat o nasazení do vyřazovacích bojů, týmy od 7. do 13. místa se porvou o dvě zbývající pozice do čtvrtfinále, přičemž body po základní části v tabulce zůstávají. Akademici tak povedou druhou skupinu a mají jediný cíl, postoupit z prvního místa a ve čtvrtfinále se pokusit překvapit.

Trenér Tomáš Ceperko je přesvědčen, že si Akademici prohráli účast v první šestce už v úvodu sezóny na tripu v Bratislavě, kde neuhráli ve dvou duelech ani bod: „Vstup do sezóny nám výsledkově nevyšel tak, jak jsme si představovali. Přišlo hodně nových hráčů a museli se adaptovat na zcela jiný druh soutěže.“ Přestože Plzeň v úvodu body nesbírala, hlavní kouč si nemyslí, že to byly špatné zápasy: „Herně jsme odehráli dobrá utkání, ale srážely nás individuální chyby převážně v závěrečných částech zápasu. Stálo nás to body, které nám teď chybějí,“ hodnotí.

Poté se však Akademici zvedli i po výsledkové části, za čímž vidí Ceperko jasnou věc: „Od příchodu Jakuba Koreise na pozici mého asistenta jsme se výrazně herně i výsledkově zlepšili. Kubovo přínos pro tým a mě samotného je neocenitelný, má obrovské herní zkušenosti a je skvělým rádcem pro hráče i mě,“ spokojeně říká a dodává i informace o vzájemné spolupráci: „Vše spolu konzultujeme, máme rozdělené role, s tím je i naše práce efektivnější. Nejsem na vše sám jako v předešlých sezónách.“

Druhá polovina základní části už byla ze strany Akademiků téměř bezchybná. Plzeň prohrála akorát na půdě největšího favorita UK Praha, dokázala vyhrát vysoko v Budapešti, doma s Krynicou a porazila i Banskou Bystricu a Prague Engineers, což trenér modrobílých oceňuje: „Poslední zápasy jsme již hráli velmi dobře. Pracujeme na novém systému hry, který nám přináší úspěchy. S Univerzitou Karlovo jsme hráli 55 minut vyrovnané utkání, ale v závěru jsme se o body připravili individuálními chybami. Stejně tak i zápasy s bývalou Technikou a UMB, kde jsme byli kousek od zisku tří bodů,“ popisuje zbytečné ztráty Západočechů proti favoritům.

Poté už však nastal čas podívat se další fázi sezóny, nadstavbovou část: „Cílem je postoupit z prvního místa ze druhé skupiny, takže celkem ze sedmého místa. Soupeře na případné čtvrtfinále si nemůžeme vybírat, ale přesvědčili jsme se, že můžeme porazit kohokoliv a připravíme se na jakýkoliv tým,“ říká kouč Ceperko a následně burcuje do dalších bojů: „Nikoho se nebojíme! Máme dobrý a bojovný tým, který má stále vzrůstající výkonnost. Kluci pracují tvrdě především na kondici a na soubojích v předbrankovém prostoru, to je potřeba.

Hráči dostali přes prosinec po utkání s Banskou Bystricou volno až do 3.1.: „Chtěli jsme hráčům nechat klidné svátky a odpočinek, přeci jen jsme univerzitní tým a začalo jim zkouškové období, to má pořád přednost.“ Nyní už však plzeňští hokejisté trénují: „Už druhý týden naplno makáme, třikrát týdně na ledě a dvakrát mimo led. Hráče musím pochválit, trénují svědomitě a poctivě,“ spokojeně říká Ceperko.

A co další zápasový program? „V sobotu 20.1. nás čeká přátelské utkání pod širým nebem na obdobu Winter Classic, střetneme se na Hluboké s Black Dogs České Budějovice, které pomalu formují univerzitní tým.“ Fanoušci se zde mohou těšit na pěknou zimní show. Základní část se dohrála dnes a nyní Akademici musí počkat na rozlosování a domlouvání dalších zápasů: „Přizpůsobíme tomu program. Odehrajeme utkání s každým týmem ze spodní části tabulky, tudíž nás čeká od února téměř každý týden zápas.“ O dalších utkáních Akademiků vás budeme včas informovat.

Trenér Tomáš Ceperko věří, že Západočeši neřekli poslední slovo a překvapí: „Z našeho týmu cítím vůli hrát co nejlépe a zlepšovat se. Myslím si, že nám tato pozice spíše může pomoci, jsme nuceni stále naplno pracovat a potvrdit loňské třetí místo, na které jistě máme, i když jsme v o dost těžší pozici oproti loňskému ročníku,“ doufá v lepší zítřky hlavní kouč Akademiků.

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *