V bouři plyšáků Akademici vybojovali proti pražským Inženýrům důležité dva body!

Skvělý útočný hokej z obou stran, přesně 100 střel na bránu, vítězství Akademiků a pomoc na dobrou věc. Zkrátka čtvrtý ročník Plyšákové bouře nezklamal. První gól Akademiků padl velice brzy, a tak si diváci v Home Monitoring Aréně užili létající plyšáky už v první třetině. Přestože se hrálo hodně ofenzivně, na góly to bohatý zápas nebyl, a to zejména díky výbornému výkonu Filipa Smejkala v domácí bráně. Plzeň vybojovala vedení 2:0, o to však v posledních minutách přišla, ale nakonec se radovala z vítězství 3:2 v prodloužení.

První minuty nabídly kvalitní hokej z obou stran. V jednu chvíli zamkli svého soupeře Akademici, o chvíli později útočili Inženýři. Domácí však měli možnost přesilové hry, kterou využili. Po výtečné přesilovkové kombinace na ose Faschingbauer – Václav Polívka – Ondřej Polívka zakončoval z levého kruhu poslední jmenovaný po přihrávce svého bratra a se štěstím procedil puk za klečícího Příhodu. A po prvním gólů Akademiků to začalo. Všichni fanoušci, kteří přišli ve středu v podvečer do Home Monitoring Arény, házeli na led plyšáky. Nekončící bouře trvala několik minut, všechny plyšové hráčky poputují do dětského oddělení Fakultní nemocnice v Plzni.

Po necelých deseti minutách se opět hrálo. Mírně aktivnější sice byla domácí Plzeň, ale hodně často propadávala v útočném pásmu a s mnoha brejky si musel poradit v bráně vždy skvěle připraven Filip Smejkal, který už v první části kryl 21 střel!

Druhá třetina nabídla podobný obrázek. Akademici se snažili útočit, hráli aktivně, ale rozhodně ne ze zabezpečené obrany. Domácí šli do oslabení po faulu Jana Baxy, dobře napadali, ale poté opět propadli v útočném pásmu a brejk Pražanů musel řešit záchrannou sekyrou Filip Malota. Trestné střílení z toho nebylo, ale přesilovka 5 na 3 pro hosty více než minutu už ano. Všechny pokusy Inženýrů však pochytal skvělý Smejkal, na pražské střelce zase výtečně dotíral obětavý kapitán Faschingbauer, a tak dvojnásobná přesilovka hostů zůstala nevyužita. Branka ve druhé části nepadla, do kabin se tak šlo stále příznivého výsledku pro Akademiky.

V poslední periodě modrobílí rychle zdvojnásobili náskok a v Home Monitoring Aréně bylo ještě veseleji. Jakub Pokorný výtečně vystihl rozehrávku hostů, před bránou našel volného Jakuba Faschingbauera, plzeňský kapitán si Příhodu položil a bekhendem jednoduše zakončil. Situaci si však Akademici zkomplikovali ve 47. minutě. Hned po sobě na trestnou lavici usedli Beer a Blumentrit a domácí se museli bránit téměř dvě minuty ve třech. Opět ale hráli obětavě a veškeré pokusy Pražanů pochytal Smejkal. Navíc v závěru oslabení vypíchl hostům kotou Faschingbauer, který ujížděl sám na bránu, ale střelou zápěstím ani z dorážky Příhodu nepřekonal!

Sedm minut před koncem si zahráli přesilovku také domácí. Jednu obrovskou šanci měl opět Jakub Faschingbauer, který dostal přehrávku mezi kruhy a povedenou ranou nastřelil horní tyč hostující branky! To se nakonec ukázalo jako klíčové. Poté byl totiž za hákování v 56. minutě vyloučen Václav Polívka a hosté to zkusili v šesti proti čtyřem. To se jim nakonec vyplatilo, střela Vostrackého sice byla sražená, ale k puku se probojoval Petr Ujfaluši, který bekhendem dostal puk za jinak bezchybného Smejkala, do konce zbývaly tři a půl minuty.

Plzeň poslední minuty dobře bránila, Inženýři se do tlaku dostali až v poslední minutě, to jim však stačilo na srovnání. Pražané hráli opět v šesti, Sem nahodil kotouč zleva na Smejkala, ten ho vyrazil pouze před sebe, kde byl Martin Suda, který dokázal zavěsit pod víko a šestnáct vteřin před koncem srovnal na 2:2, šlo se tak do prodloužení.

To však domácí rozhodli velice rychle. Václav Polívka zastavil akci hostů, dopředu vyslal Jakuba Pokorného, který se brejku jako obránce nezalekl, protlačil se až k bekhendovému zakončení, které se mu náramně povedlo a kotouč skončil nad ramenem bezmocného Příhody! Bonusový bod tedy berou Akademici, kteří se v tabulce vyšvihli na páté místo, avšak jejich soupeři mají méně sehraných utkání.

O důležité body v posledním zápase základní části v boji o vytoužené páté místo zaručující přímý postup do čtvrtfinále budou Akademici bojovat už ve čtvrtek 14. prosince. Již tradičně na Košutku do Kooperativa Arény přijede slovenská UMB Banská Bystrica, druhý tým tabulky EUHL.

6.12. 17:45, Home Monitoring Aréna (Plzeň) – Plyšáková bouře
Akademici Plzeň – Engineers Prague 3:2 pr. (1:0, 0:0, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 12. O. Polívka (V. Polívka, Faschingbauer), 44. Faschingbauer (Pokorný), 62. Pokorný (V. Polívka) – 57. Ujfaluši (Vostracký, Dulovec), 60. Suda (Sem, Kratochvíl)

Střely na bránu: 53:47 (16:21, 16:11, 20:15 – 1:0)

Vyloučení: 6:3

Využití: 1:1

Sestava Akademiků: Smejkal (Veselý) – Pokorný, O. Polívka, Muchka, Blumentrit, Malota, Kubík, Červenka, Beer – V. Polívka (A), Setikovský, Faschingbauer (C) – Polata, Kučera, Baxa (A) – Franěk, Kurfürst, Voves – Škarka, Sequens, Kala

Rozhodčí: Šindel – Soukup, Charvát

Autor: Matěj Vybíral