Světový pohár univerzit vůbec poprvé, v nominaci i dvojí plzeňské zastoupení!

Unikátní věc se povedla, poprvé v historii budou moci změřit síly hráči univerzitních lig z Evropy, Ameriky a Ruska. Na začátku nového roku se nejlepší hokejisté z daných lig setkají na půdě Slovenska a Polska. Hrát se budou tři zápasy každý s každým, dva nejlepší celky si to poté rozdají ve finálovém zápase. Součástí toho všeho bude i plzeňská dvojka nejproduktivnějších hráčů EUHL Jakub Faschingbauer a Václav Polívka.

 

Evropský tým složený ze třinácti Čechů, osmi Slováků, jednoho Rusa hrající za polskou Krynicu a jednoho Maďara čekají hned první dva duely. V úterý 2. ledna v 18:00 v polské Krynici vyzve nejlepší hráče ACHA (American Collegiate Hockey Association). S tímto týmem se setkávají Evropané tradičně alespoň jednou v sezóně, loni byla úspěšnější EUHL (4:1) i s Faschingbauerem a dalším Akademikem Petrem Mainerem. O den později ve středu 3. ledna od 17:30 se hráči EUHL utkají v Banské Bystrici s hokejisty ruské SHL (Student Hockey League). Ve čtvrtek 4. ledna zkříží hokejky právě SHL a ACHA, hrát se bude v 17:30 ve slovenském Breznu. První dva týmy se poté střetnou ve finále v pátek od 17:30 v Banské Bystrici.

Do nominace hráčů EUHL se vešli i dva plzeňští Akademici. Jakub Faschingbauer byl vybrán už dvakrát na zápasy proti ACHA, na Světovém poháru rovněž nebude chybět: „Za nominaci na Světový pohár Univerzit jsem velice rád a moc si jí vážím a cením si toho, že jsem byl vybrán mezi nejlepší hráče EUHL. Nominován jsem byl již dvakrát, ale musím říct, že letos je ta natěšenost maximální a pojedu si tento skvělý turnaj užít a odevzdat pro výběr EUHL to nejlepší co ve mně je!“ říká nadšeně plzeňský kapitán, který vévodí kanadskému bodování EÚHL, za jedenáct zápasů nasbíral neskutečných 34 kanadských bodů (10+24)!

Druhým nominovaným Akademikem je Václav Polívka, který je zase společně s dalším hráčem Plzně Janem Setikovským a Jiřím Čtvrtníčkem z Masarykovy Univerzity s dvanácti brankami nejlepším střelcem: „Letos mám zatím nejlepší sezónu v EUHL, naší lajně to šlape a bodově se mi daří. Myslím si, že jsem si nominaci zasloužil. Těším se a jsem zvědavý na konfrontaci se zahraničními týmy. Také bude super zahrát si s kluky, kteří jsou lídry ostatních týmů,“ hlásí druhý nejproduktivnější hokejista celé ligy.

Zkrátka bude to velké a všichni se těší na neobvyklou konfrontaci ruských, amerických a evropských (převážně českých a slovenských) univerzit a my můžeme být jen rádi, že u toho budeme moci vidět i dvě tváře plzeňských Akademiků.

 

Nominace na Světový pohár univerzit:

Brankáři:
Matěj Oliva (UK Praha, CZE), Aleš Příhoda (Engineers Prague, CZE)

Obránci:
Jakub Březák (UK Praha, CZE), David Sem (Engineers Prague, CZE), Adam Kasanický (UMB Hockey Team, SVK), Filip Kandra (UMB Hockey Team, SVK), Ondřej Knobloch (UK Praha, CZE), Pavol Tarabík (Paneuropa Kings, SVK), Dominik Cívka (Cavaliers Brno), Ivo Svozílek (University Shields Olomouc, CZE)

Útočníci:
Adam Haščič (Gladiators Trenčín, SVK), Sebastián Šmida (Gladiators Trenčín, SVK), Alexander Alimov (Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój, PL), Jakub Faschingbauer (Akademici Plzeň, CZE), Václav Polívka (Akademici Plzeň, CZE), Tomáš Lopáček (UNIPO Warriors, SVK), Adrián Lipovský (Diplomats Pressburg, SVK), Jiří Veber (Engineers Prague, CZE), Jiři Čtvrtníček (HC Masaryk University, CZE), Petr Novák (UK Pra
ha, CZE), István Szűcs (HKB Hokiklub Budapesť, HU), Lukáš Kasala (UK Praha, CZE), Jakub Tatár (UMB Hockey Team, SVK)

Náhradníci: Vladimír Korytár (UMB Hockey Team, SVK), Dušan Pribula (Paneuropa Kings, SVK), Tobiáš Slavíček (UK Praha, CZE), Jan Valder (UK Praha, CZE), Peter Bustin (HC Masaryk University, CZE)

Generální manažer: Peter Špankovič (EUHA)
Manažer: Martin Bega (Paneuropa Kings, SVK)
Hlavni trenér: Jan Kregl (UK Praha, CZE)
Asistenti trenéra: Tomáš Šille (HKB Hokiklub Budapesť, HU), Roman Varga (Diplomats Pressburg, SVK), Lukáš Opáth (UMB Hockey Team, SVK)
Kustodi: Jaroslav Hamza (UK Praha, CZE), Jaroslav Jagoš (UMB Hockey Team, SVK)

Program zápasů:
2.1. 2018 ACHA vs. EUHL 18:00 Krynica (PL)
3.1. 2018 EUHL vs. SHL 17:30 Banská Bystrica (SVK)
4.1. 2018 ACHA vs. SHL 17:30 Brezno (SVK)
5.1. 2018 FINÁLE 17:30 Banská Bystrica (SVK)

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *