Škoda ztraceného náskoku, ale výhry si ceníme, říká po výhře nad lídrem autor dvou bodů Václav Polívka

Dlouhodobě patří mezi nejlepší hráče celé soutěže, v tabulce kanadského bodování EUHL je dokonce druhý pouze za svým kolegou z první formace Jakubem Faschingbauerem. Václav Polívka za dvanáct utkání v základní části nesbíral výtečných 32 kanadských bodů (12+20) a patří mezi klíčové muže Akademiků. Na cenném vítězství proti Banské Bystrici se podílel gólem a asistencí, na ledě byl navíc i u rozhodující branky Setikovského v prodloužení. Asistent kapitána si zajímavý duel užil i z toho důvodu, že rád hraje zápasy, kde si soupeři nedají na ledě ani centimetr navíc: „Mám to rád. Proti Banské Bystrici je to vždy tvrdý, ale férový hokej.“

Václave, dnes to byl velice těžký duel proti Banské Bystrici. Jak jsi ho viděl?
UMB je velice silný tým, dlouhodobě se drží na čele ligy, letos atakují první příčku. Dva body nakonec bereme, ale je to škoda. Dostali jsme dva smolné góly a to nás mrzí, byly tam i šance, ze kterých jsme mohli přidat rozhodující gól ve třetí třetině. Výhra v prodloužení dobrá, ale mohl to být i plný počet bodů.

Ty jsi měl ve třetí třetině obrovskou šanci, mohl jsi definitivně rozhodnout, kdy ses se štěstím prosmýkl mezi třemi hráči a únik poté zakončil jen do betonu, kotouč nakonec skončil těsně mimo. Mrzí to hodně?
Štve mě to. Měl jsem tam ve třetí části dvě dobré šance, kdy jsem se dostal do výborné střelecké pozice, ale nevyhodnotil jsem je dobře. Když jsem ujel, tak jsem si to měl dát ještě do bekhendu a zvednout to, moje předchozí střela skončila dokonce v síti. Tyto šance bych měl proměňovat.

Jinak jsi byl ale produktivní, kromě gólu i asistence na první gól Faschingbauera. Jak jsi tam poté viděl situaci, kdy náš kapitán dostal ze střídačky úder do obličeje?
Úder ze střídačky jsem neregistroval, ale bylo to zjevné podle Kubovy reakce, kdy bylo jasné, že tam došlo k něčemu, k čemu dojít nemělo.

Nepřekvapil tě nakonec verdikt rozhodčích? Na trestnou lavici šel nakonec pouze Pokorný za oplácení.
Rozhodčí to má těžké. Viděl pouze úder pěstí od Pokorného, ale ten zásah ze střídačky předtím ne, bylo to málo čitelné.

Utkání poté bylo vyhrocené i kvůli tomuto konfliktu. Vyhovuje ti hrát takové zápasy s hodně souboji?
Mám to rád. Proti Banské Bystrici je to tvrdý hokej, ale stále se hraje v rámci férovosti, není to žádné osekávání a „sviňárny“.

Dneska velice těžký duel i z psychické stránky. Vedli jste 2:0, poté jste o náskok přišli, přestože jste mohli ještě vedení navýšit. S tím asi nemůžete být spokojeni, že?
Je to škoda, protože do mnoha vyložených šancí jsme je nepustili a dostali jsme hloupé góly, jeden dokonce zpoza branky, předtím puk Smejkalovi přepadl přes záda. Bohužel se to stává.

Akademici však získali vedení zpět díky tobě, na 3:2 jsi střílel do odkryté branky po krásné přesilovkové kombinaci. Šlo to netrefit?
Určitě to šlo netrefit. Vlastně to nebyl čistý průstřel, šlo to do gólmana a až potom do branky. Tyhle situace ale na tréninku pilujeme, máme je nacvičené a víme, jak bychom to měli hrát, poté už záleží jen na naší šikovnosti.

Banská Bystrica sice nakonec srovnala, ale nakonec jste rozhodli alespoň v prodloužení opět v přesilovce.
Určitě je dobře, že jsme to dotáhli a můžeme mít radost z vítězství. Rozhodně by bylo horší, kdybychom po takovém výkonu prohráli. Ten třetí gól jsme dostali zpoza branky a na konci jsem ještě hloupě fauloval, hráli jsme oslabení v prodloužení, takže nakonec můžeme být rádi za výsledek.

V tabulce jste díky dvěma bodům poskočili na průběžné čtvrté místo. Avšak vy už máte splněno, ostatní týmy ještě čekají minimálně dva duely. Věříte, že postupová šestka nakonec klapne?
Jak říkáš, čtvrté místo je jen průběžné. Za námi jsou týmy, které odehrály méně zápasů a mají tam soupeře ze spodní poloviny tabulky, takže naší šanci na postup do první šestky vnímám opravdu jen jako teoretickou.

Kdyby to ale nevyšlo, tak předpokládám, že o ty dvě zbývající postupová místa zabojujete ze všech sil. Nepostup do play-off by byl asi velkým zklamáním, že?
To určitě. Postup do čtvrtfinále je pro nás takřka povinností. Bez play-off by to byla naprosto zahozená sezóna.

Když už jsme u toho, koho by sis přál do vyřazovací fáze? Máš nějaké preference?
Tam už si člověk nevybere. Ale klidně asi UMB, i s UK Praha jsme odehráli skvělý zápas, utekli nám až ke konci. Myslím si, že můžeme hrát s každým a pokud chceme pomýšlet na úspěch, v play-off si nemůžeme vybírat.

Děkuji za rozhovor, hodně štěstí do dalších bojů!

Autor: Matěj Vybíral