Do Plzně přijíždějí pražští Engineers, vzduchem budou létat plyšáci

Při minulé akci v Home Monitoring Aréně překvapili Akademici zpívajícím rozhodčím. Co si připraví tentokrát? Už tuto středu 6. prosince přivítají v 17.45 plzeňští univerzitní hokejisté tým z hlavního města – Engineers Prague. Ale nebude to jen tak ledajaké utkání! Tento zápas Evropské univerzitní hokejové ligy se koná v rámci čtvrtého ročníku akce nazvané „Plyšáková bouře“.

Kdo přijde na stadion s plyšákem, má vstup zadarmo. Po prvním gólu, který Akademici vstřelí, hodí všichni diváci plyšáky na led. A kdyby Akademici čirou náhodou žádný gól nezaznamenali? Nu co se dá dělat, děti o hračky nepřipravíme. V takovém případě nastane moment pro vhození na led současně s koncem utkání. V loňském ročníku se povedlo nashromáždit přes 900 plyšových hraček.

Duel bude speciální i tím, že se tyto týmy potkávají v soutěžním zápase poprvé od čtvrfinálové série z uplynulé sezony. Akademici tenkrát přetlačili Engineers (ještě pod názvem Technika Praha) 2:1 na zápasy a oslavili postup mezi nejlepší čtyřku, kde jim vystavila stopku Banská Bystrica. Série proti Pražanům byla velice vyhecovaná a oba týmy si mají co vracet. Nejděsivější moment pak nastal v rozhodujícím mači, když plzeňský kapitán Jakub Faschingbauer narazil do otevřených dvířek střídačky a musel být ihned převezen do nemocnice. Faschingbauer se však dal bleskově dohromady a do semifinálové série naskočil.

V aktuální sezoně se mu daří výtečně a se skvělými 28 body (8+20) z 9 odehraných zápasů kraluje ligové produktivitě.  Akademici se pyšní nejúdernějším útokem ligy. Faschingbauer je v tabulce kanadského bodování následován svými spoluhráči z elitní formace – druhým Václavem Polívkou (11+16) a třetím Janem Setikovským (11+7).

Inženýři nebudou pro Plzeňany lehkým oříškem. Vezou se na vítězné vlně a prohru naposledy utrpěli přesně před měsícem, kdy v prodloužení podlehli mistrovskému UK Praha 3:4. V posledním souboji pak před týdnem zdolali bratislavskou Paneuropu 5:1. Nejproduktivnějším hráčem je Adam Hyršl (4+7). V tabulce jsou Engineers aktuálně čtvrtí a bez bodů odcházeli z ledu v této sezoně pouze jedinkrát. Akademikům patří šestá příčka. Na jejich nadcházejícího protivníka ztrácejí dva body, mají ale odehráno o dvě utkání více.

Plyšáková bouře/EUHL:

Akademici Plzeň – Engineers Prague (ST 17.45, Home Monitoring Aréna, Plzeň).

(tit)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *