Ze skvělého výkonu se zrodila první venkovní výhra, Akademici přejeli Budapešť 9:1! Takhle chceme hrát celou sezónu, chválí gólman Frček

V rámci tripu narazili plzeňští Akademici ve druhém duelu na klub z hlavního města Maďarska – Hokiklub Budapest, který měl na kontě dvě výhry a tři porážky. Akademici už nutně potřebovali zvítězit a podle toho utkání také vypadalo. Západočeši bojovali ze všech sil, dlouho se nemohli prosadit, obdrželi úvodní branku, ale nakonec roztočili střelecký kolotoč a soupeři nasázeli devítku. V tabulce se tak vyhoupli na 6. místo, avšak jejich konkurenti mají většinou méně zápasů.

 

První třetina byla velmi vyrovnaná, Akademici sice byli aktivnější, na střely vyhráli 14:11, ale zatím se čekalo na první branku z obou stran. Ve druhé části se domácí dostali do vedení v přesilové hře, ale poté Akademici udeřili rovněž z přesilovek, trefil se dvakrát Václav Polívka, jednou Jakub Faschingbauer a při plném počtu i Jaroslav Hřebík, rázem 4:1 pro Plzeň!

Akademiky držel mnoha skvělými zákroky Jakub Frček, který se do brány vrátil po dvou zápasech, které odchytal jeho kolega Filip Smejkal. A mohl být rozhodně spokojený: “Budapešť byla kvalitní soupeř, první třetina byla vyrovnaná i herně, ale pak jsme dali dva, tři góly v řadě, Budapešť se položila a ve třetí části už jsme byli jasně lepší,” hodnotí plzeňský gólman. Ve třetí části totiž už Akademici jasně dominovali a dokázali se mnohokrát prosadit i střelecky. Znovu přesilovku využil kapitán Faschingbauer, který vzápětí dokonal hattrick, když ujel v oslabení a sólo výborně zakončil.

Poté se trefili ještě Jonathan Sequens, Jan Baxa a v závěru utkání upravil na konečných 9:1 pro Plzeň Václav Polívka, který rovněž zaznamenal tři branky v utkání! Frček poté své spoluhráče jen chválil: “Oproti včerejšku to bylo úplně jiné. Včera jsme nehráli vůbec dobře, neplnili jsme pokyny. Ale dnes od druhé třetiny už to bylo to, co chceme hrát celou sezónu, takže super. Dneska určitě můžeme být spokojeni a výhra, ještě tak vysoká, nad takovým soupeřem potěší,” usmívá se muž s maskou v modrobílém dresu.

Právě Frček byl dnes jedním ze tří klíčových mužů v plzeňském týmu. Kryl 31 z celkových 32 střel domácích a čišela z něj jistota. O dalších dvou důležitých mužích už byla řeč. Václav Polívka a Jakub Faschingbauer řídili maďarskou kanonádu. První jmenovaný se podílel na šesti brankách (3+3), plzeňský kapitán na pěti (3+2).

K dalšímu duelu vyjedou Akademici 24. listopadu, nastoupí na ledě mistra UK Praha. Ještě předtím však sehrají nejatraktivnější duel podzimu, ve středu 22. listopadu v 19:45 se totiž proti sobě postaví dvě univerzity tvořící tým Akademiků, a to Lékařská fakulta a Západočeská univerzita!

7. kolo EUHL (12.11. 16:55; Tüskesátor, Budapešť):

Hokiklub Budapest – Akademici Plzeň 1:9 (0:0, 1:4, 0:5)

Branky a nahrávky: 24. Godó (Dorner) –  27. V. Polívka (Pokorný, Faschingbauer), 34. V. Polívka (Faschingbauer, Setikovský), 36. Hřebík (Beer, Škarka), 39. Faschingbauer (O. Polívka, V. Polívka), 41. Faschingbauer (V. Polívka), 48. Faschingbauer (V. Polívka), 50. Sequens, 57. Baxa, 58. V. Polívka

Sestava Akademici Plzeň: Frček (Smejkal) – Pokorný, O. Polívka, Muchka, Beer, Malota, Kubík, Šimůnek – Polívka, Setikovský, Faschingbauer – Polata, Kučera, Baxa – Kurfürst, Strmiska, Krajhanzl – Škarka, Sequens, Hřebík

Rozhodčí: Cangel – Gil, Pálkövi

Vyloučení: 8:7, navíc Malota (Akademici) do konce utkání – nesportovní chování

Využití: 1:3

V oslabení: 0:3

Střely na branku: 32:44 (11:14, 8:14, 13:16)

Diváci: 37

 

Autor: Matěj Vybíral, Eliška Kaslová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *