Z daleka na plzeňský led míří prešovští Warriors! Jsme hladoví po bodech, hlásí trenér Ceperko před utkáním

Akademici už dnes v 17:45 zakončí sérii tří domácích zápasů. Nejdříve si dokázali poradit s Gladiátory z Trenčína 6:1, naposledy ve čtvrtek nestačili na Masarykovu univerzitu a prohráli 2:5. Celkem ze čtyř duelů mají na kontě jen tři body a budou muset výrazně zabrat! Jejich soupeřem budou prešovští UNIPO Warriors, kteří se zatím trápí. Za sebou mají rovněž čtyři utkání, ale na kontě ještě ani bod. Na úvod doma podlehli finalistovi z Banské Bystrice vysoko 1:9, v polské Krynici prohráli 3:6, s Prague Engineers doma 1:4 a včera vůbec nestačili na ledě mistra UK Praha, kde si vysloužili debakl 0:9. Hlavnímu trenéru Tomáši Ceperkovi je jasné, že přesto nečeká Plzeň nic lehkého a hráči budou muset na ledě nechat všechno: „Celý tým si uvědomuje důležitost utkání a všichni do něj jdeme s maximálním odhodláním!

 

Jak se po dvoutýdenní pauze těšíte na další utkání? Jaká panuje nálada v týmu?
Mužstvo je připraveno a bojovně naladěno na další utkání. Jsme hladoví po bodech!

Co hodláte změnit, vylepšit oproti poslednímu nepovedenému duelu s Masarykovou univerzitou?
Zaměřili jsme se na vylepšení organizace hry a celkového systému bránění. Utkání s Brnem bylo z naší strany rozpačité, musíme být efektivnější v předbrankovém prostoru, a to na obou stranách kluziště.

Co čekáte od tohoto duelu? UNIPO Warriors jsme loni dokázali dvakrát porazit. Na jejich ledě 3:2 a doma poté před více než tisícovkou studentů (při akci Z lavic až na zimák, pozn.) v Home Monitoring Aréně 7:2.
Celý tým si uvědomuje důležitost utkání a všichni do něj jdeme s maximálním odhodláním. Máme kvalitní tým, skvělou partu a věříme, že duel zvládneme a nastartuje nás k dalším dobrým výkonům do následujících zápasů.

Letos Prešov čeká na první bod. Ze čtyř zápasů má na kontě nelichotivé skóre 5:28. Nehrozí podcenění soupeře?
Do zápasu jdeme s respektem k soupeři. V této soutěži může porazit kdokoliv kohokoliv. Vůbec nezáleží na aktuálním postavení mužstva v tabulce nebo jeho skóre.

Necítíte trochu tlak? Přeci jen po třech prohraných zápasech bude každá ztráta v boji o play-off o to víc bolestivější.
Určitě si žádný tlak nepřipouštíme. Zatím je zbytečné řešit nějaké play-off, jsme na začátku soutěže a zaměřujeme se na aktuální výkonnost týmu. Jdeme zápas od zápasu a chceme se pořád zlepšovat.

Kdo dostane přednost v brance? Zůstane jedničkou Jakub Frček, nebo ho po posledním pětigólovém utkání nahradí Filip Smejkal?
Jako první gólman nastoupí Filip Smejkal. Chceme udělat změnu a nasazení Filipa bylo plánované, takže to není důsledek posledního nevydařeného zápasu.

Budou k dispozici všichni klíčoví hráči? Sužují někoho zdravotní problémy nebo snad studijní povinnosti?
Některé hráče do utkání bohužel nepustí zranění nebo studijní povinnosti, ale přesto jsme v optimálním počtu připraveni.

 

Utkání začíná v Kooperativa Aréně – Plzeň-Košutka už dnes (středa 1.11.) v 17.45! Přijďte Akademiky podpořit i ve třetím domácím utkání v řadě, vytvořme skvělou kulisu!

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *