Přišel, viděl, vychytal! Byl jsem nervózní, ale kluci mi hodně pomohli, chválí gólman Smejkal

Po dvoutýdenní pauze nastoupili Akademici k dalšímu utkání. Na plzeňský led přijel poslední Prešov, Válečníci zatím nevybojovali ani bod, a od spodku tabulky se neodlepili ani po utkání s Akademiky. Plzeň roli favorita zvládla, už po osmi minutách vedla 3:0 a nakonec vysoko zvítězila 9:1. Na výhře Západočechů se podílel 26 zákroky i Filip Smejkal, pro kterého to letos bylo první utkání v roli jedničky.„Dneska to bylo dozadu i dopředu bez chyby, klukům patří pochvala!“ spokojeně hlásí po duelu. První polovinu základní části zakončí Akademici 11. listopadu na brněnském ledě proti Cavaliers, o den později v rámci tripu sehrají ještě duel v dalekém Maďarsku proti Hokiklub Budapest.

 

Dnes jasná výhra 9:1. Jak se ti chytalo proti takovému soupeři? Čekal jsi tak jednoduchý duel?
Věděli jsme výsledky soupeře, takže jsme doufali, že to bude snažší zápas. Co se týče mě, tak mi kluci hrozně moc v tom prvním zápase v sezóně pomohli. Neměl jsem tolik práce, většinu střel jsem viděl, byly jednoduchý. Škoda toho gólu. Ale jinak pochvala klukům.

Jaké bylo po takové době nastoupit do utkání?
Já chytám ještě krajskou ligu, kde už jsem odchytal tři zápasy, takže to bylo v pohodě. Ale nervozita přeci jen trochu byla.

Je to asi vyšší úroveň hokeje, že?
Jo jo, to určitě.

Nemrzí tě trochu jediná inkasovaná branka? Jak si ji viděl?
Mrzí mě to. Jejich hráč to dostal na volej na modrou, vystřelil, mě tam přejel hráč, ale nechci se vymlouvat. Vyrazil jsem puk před sebe, chtěl jsem po něm sáhnout, nedosáhl jsem na něj, pak se to tam nějak pleskalo a oni to dokázali dorazit.

Ale jinak klukům do obrany i do útoku dneska můžeš skládat jen komplimenty?
Rozhodně. Dneska to bylo dozadu i dopředu bez chyby, pochvala.

Co bys vzkázal plzeňským fanouškům, kteří vás po celou dobu hlasitě podporovali?
Těm bych chtěl poděkovat za to, že podporovali jak mě, tak i nás jako celý tým. Doufám, že budou chodit i nadále, je to super.

A co očekáváš od následujících zápasů? Příští víkend vás čeká daleký výjezd Brno-Budapešť.
Musíme se už koncentrovat na každý zápas a sbírat body z každého utkání, abychom se probojovali do playoff, protože na začátku jsme nějaké poztráceli.

 

Další domácí utkání čeká Akademiky až v prosinci, avšak ještě před tím se odehraje jedna důležitá událost. Ve středu 22. listopadu v 19:45 totiž proti sobě znovu zkříží hokejky odvěcí rivalové – Západočeská univerzita a Lékařská fakulta v Plzni v rámci už 5. hokejové bitvy o Plzeň! Všechny potřebné informace naleznete na facebookové události Hokejová Bitva o Plzeň 5.

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *