Obhájí medici vítězství? Bitva o Plzeň je opět tady!

Jednou za rok musí alespoň na chvíli kamarádství stranou. (Nejen) Akademici se totiž už tuto středu postaví proti sobě v tradiční Bitvě o Plzeň! V loňském ročníku se z výhry poprvé radovali medici a nad Západočeskou univerzitou zvítězili 4:2. Akce s bohatým doprovodným programem startuje v plzeňské Home Monitoring Areně (Štefánikovo nám.) v 19.45 hodin.

A jak minulý ročník probíhal? Akce dostála svému názvu a k vidění byla opravdu urputná bitva, které zprvu kralovali brankáři. Jak Jakub Frček (LFP), tak Filip Smejkal (ZČU) drželi dlouho konto čisté jak výplatní pásky Akademiků a po první části byl stav nerozhodný. Pak ale práskl do puku Jakub Faschingbauer a poslal mediky do vedení. Poté se dirigentské taktovky ujal ofenzivně laděný bek Martin Muchka a gól! – 2:0 pro mastičkáře. Západočeská univerzita kontrovala přesilovkovým zásahem Daniela Svobody, to bylo však málo. Roman Kala zvýšil na 3:1 a zaznamenal v konečném účtování vítěznou branku Lékařské fakulty v Plzni. V závěru ještě padlo po jedné brance na obou stranách – za ZČU pálil Tomáš Blumentrit, výhru LFP 4:2 pečetil Miroslav Dušek.

„Prokázali jsme, že i z pozice outsidera umíme překvapit. Myslím, že i tentokrát se nám podařilo sestavit kvalitní výběr, se kterým rozhodně nedáme ZČU nic zadarmo. Očekávám velice napjaté a bojovné utkání, na které, doufám, dorazí zase skvělá kulisa,“ přeje si kapitán Lékařské fakulty v Plzni a zakladatel týmu Filip Malota, jehož tým v loňském ročníku triumfoval po třech předchozích nezdarech.

„Rok od roku se snažíme celou akci zlepšovat. Letos se tak diváci mohou znovu těšit na to, že celé utkání bude doprovázet i program na audiovizuální kostce nad ledem a spousta soutěží. Uděláme všechno pro to, aby diváci odcházeli maximálně spokojení i přes to, že třeba jejich tým zrovna nevyhraje,“ říká Vilém Franěk, student Lékařské fakulty a jeden z pořadatelů akce.

…a bude to fakt dobrý. Takže doražte!

Bitva o Plzeň: Západočeská univerzita – Lékařská fakulta v Plzni (ST 19.45).

(tit)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *