Bylo úžasné zahrát si před takovým publikem, hodnotí vítěznou Bitvu kapitán ZČU Václav Polívka

Západočeská univerzita po skvělém obratu ovládla po roce Bitvu o Plzeň! Je to už čtvrté vítězství pro ZČU. Po zápase jsme vyzpovídali hlavní strůjce tohoto úspěchu, a to kapitána Václava Polívku, dvougólového Štěpána Hanzlíka a trenéra Tomáše Ceperka. Všichni tři se shodují na tom, že Západočeská univerzita si po srovnání na 3:3 zasloužila vyhrát, a také oceňují výtečnou atmosféru.

Začneme samozřejmě s kapitánem ZČU Václavem Polívkou:Ve třetí třetině jsme to dotáhli, ale Frčís chytal výborně. Na něj to bylo hodně těžké. Pomohl nám ale jeden z nejmladších, Štěpán Hanzlík, který dal dva góly, pak tam spadl třetí. Dali jsme do toho srdíčko, chtěli jsme víc a konečně nám to tam spadlo. Prodloužení, to už je taková loterie, myslím si, že jsme v něm měli ale více ze hry,“ hodnotí Polívka napínavý duel.

„Atmosféra byla super. Lidi to přitáhlo, ačkoliv si myslím, že hokej byl na slabší úrovni, než jaký hrajeme na Akademicích, ale i tak je to super si zahrát před takovým publikem,“ oceňuje Václav skvělou kulisu v Home Monitoring Aréně.

Vzápětí se rozpovídá i o tom, jaké je to hrát proti svým spoluhráčům z Akademiků: „Je to zvláštní. Všichni se mezi s sebou známe a víme, co od sebe můžeme navzájem čekat. Když jdeme do souboje a víme, že je tam kluk, co je silný na puku… Je to pak těžší,“ dodává druhý neproduktivnější hráč celé EUHL.

A jak hodnotí svou první Bitvu o Plzeň útočník Štěpán Hanzlík?„Bylo moc hezké. Jsem rád, že jsme vyhráli. I když to po dvou třetinách bylo nic moc, tak jsme to otočili.“

I on se přidává ke kladnému hodnocení kulisy, kterou vytvořilo několik tisíc studentů obou univerzit: „Atmoška byla určitě dobrá, nikdy jsem před tolika lidmi nehrál. Těším se na příští rok.“ A nezahraje si třeba i v dresu plzeňských Akademiků? „Těžko říct, co bude příští rok. Teď ještě hraji za plzeňskou juniorku, to se uvidí, co bude dál.“ hledí dopředu 19letý hokejista.

Na závěr ještě stručně hodnotí utkání: „Měli jsme tak trochu i štěstí, bylo to hodně vyrovnané. Jsem spokojený se dvěma góly,“ dodává Hanzlík s úsměvem.

Kladně hodnotí výpomoc z juniorky indiánů i kouč Tomáš Ceperko: „Štěpán hrál výborně, z juniorky je zvyklý na velmi rychlý hokej, nicméně tady je to o dost silovější a tak měl problémy u mantinelu. Poslal jsem ho na prodloužení, protože svou rychlostí na soupeře platil. Dal dva góly, takže si myslím, že si jednoznačně zasloužil to prodloužení hrát.“ chválí Hanzlíka trenér ZČU a plzeňských Akademiků.

Poté hovoří o tom, jestli si připravoval nějakou speciální taktiku, jelikož zná takřka všechny hráče obou dvou týmů. „Před zápasem jsem taktiku nestanovil. Samozřejmě, jak ten zápas plynul tak hráči dostávali určité pokyny. Nebylo to v návaznosti na to, že bych ty hráče znal, ale šlo o vývoj zápasu, co potřeboval a jak jsem to já osobně cítil.“ 

Na závěr ještě hodnotí celé utkání: „Když to celé shrnu, tak zápas byl výborný. Zajímavé to bylo jak pro diváky, tak i pro nás. Bylo to napínavé. My jsme první třetinu spali a soupeř nás jednoznačně přehrál. Zhruba od poloviny zápasu se hra vyrovnala.“ Vzápětí říká, že klid v kabině rozhodně nebyl. „My jsme s hráči trochu udělali bouřku v šatně, trochu jsme přeházeli lajny, upravili hru a přineslo to ovoce. V prodloužení jsme dali, nechci úplně říct šťastný gól… Od třetí třetiny a také v prodloužení jsme měli více ze hry a zasloužili jsme si dát ten gól.“ dodává na závěr trenér vítězného týmu Tomáš Ceperko.

 

Autoři: Věra Novotná, Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *