Akademici podlehli Kavalírům 4:6. Rozhodl náš nedůraz před bránou, shodují se Faschingbauer s Ondřejem Polívkou

Plzeňští Akademici vyrazili na další dvouzápasový trip, ale ani ve třetím venkovním duelu nevybojovali bod. Nad jejich síly byli Kavalíři z Brna. Akademici nezachytili úvod utkání a rychle prohrávali 0:2. Poté se však trefil Václav Polívka a Jan Baxa, bylo hned veseleji. Remízový stav ale vydržel jen 21 vteřin, Brno ještě přidalo další dvě branky a vedlo 5:2. Ve třetí části vrátil utkání náboj svým gólem Faschingbauer, potom snížil na 4:5 druhou brankou v modrobílém dresu Ondřej Polívka, ale Západočeši už nedokázali srovnat a ještě inkasovali na konečných 4:6. Po zápase jen těžko hledali pozitiva Ondřej Polívka a Jakub Faschingbauer.

 

Jak Faschingbauer, tak obránce Ondřej Polívka se shodují na špatné defenzivní hře zejména v předbrankovém prostoru: “Bylo to těžké utkání, hráli jsme špatně dozadu, nedařilo se nám před bránou,” hodnotí nepovedený duel Polívka. Plzeňský kapitán souhlasí a přidává: “Nenastoupili jsme do toho nejlépe, ve druhé třetině jsme polevili, soupeř nám odskočil. Dostávali jsme zbytečné góly z prostoru kolem brány, škoda.”

“Klíčovým momentem byl nájezd za stavu 2:4, který jsme neproměnili. Kdybychom ho dali, tak si myslím, že bychom je zmáčkli ještě víc. Takhle nám oni utekli,” hodnotí nepovedené chvilky střelec lídr první plzeňské formace. “Dalším důležitým momentem byl gól na 2:3 pro ně. Zrovna jsme srovnali, naše lajna šla na led a říkali jsme si, abychom hlavně hned nedostali gól, ale hned jsme dostali po půl minutě,” dodává.

Ondřej Polívka vzápětí hovoří o kvalitní první lajně, ke kterým by se však měli přidat gólově i ostatní: “Potřebujeme, aby se dařilo i jiné lajně, než jen té první. Góly musí přidat i jiná útočná formace, nesmíme to nechávat jen na Kubovi a spol.”

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen právě Jakub Faschingbauer, to ovšem byla jen slabá útěcha: “Za cenu nejlepšího hráče jsem rád, ale rozhodně bych to vyměnil za tři body a odjezd s dobrou náladou,” smutně hodnotí kapitán. Ondřej Polívka vzápětí říká, že tato cena skončila ve správných rukou: “Fáša byl zaslouženě nejlepší hráč utkání, odvádí neskutečnou práci a naše první lajna je výborně sehraná.”

Další utkání čeká Akademiky už zítra, v 16:55 vyjedou na led v hlavním městě Maďarska proti tamnímu univerzitnímu klubu Hokiklub Budapest. Faschingbauer na závěr dodává, co musí Akademici zlepšit: “V příštím zápase musíme být důraznější kolem brány. Musíme hrát agresivněji a s plným nasazením už od první minuty.”

Po zítřejším utkání čeká Akademiky dvoutýdenní přestávka. K dalšímu duelu vyjedou 24. listopadu, nastoupí na ledě mistra UK Praha. Ještě předtím však sehrají nejatraktivnější duel podzimu, ve středu 22. listopadu v 19:45 se totiž proti sobě postaví dvě univerzity tvořící tým Akademiků, a to Lékařská fakulta a Západočeská univerzita!

 

Autoři: Matěj Vybíral, Eliška Kaslová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *