Akademici po obratu vydřeli důležité body v Olomouci! Kluci bojovali a musím je pochválit, hodnotí spokojený trenér Ceperko

Včera Akademici sehráli těžký duel na půdě mistra UK Praha, kde nechali spoustu sil, bojovali, přesto nakonec prohráli 5:8. Již po 14 hodinách je čekal další venkovní duel. Vyjeli na led v Uničově proti nováčkovi University Shields Olomouc, který zatím vyhrál jediné utkání z pěti. Západočeši to však neměli vůbec jednoduché. Po nepovedené části ve druhé třetině prohrávali 1:3, ale ještě ve druhé periodě dokázali srovnat. Třetí třetinu už Plzeň zvládla a nakonec se radovala z výhry 5:3.

Trenér Tomáš Ceperko rozhodně souhlasí s tím, že utkání nebylo jednoduché: „Velmi náročné utkání. Oba zápasy fyzicky obtížné, tenhle už byl navíc jen po 14 hodinách. Těžké to bylo i po psychické stránce, nevyužili jsme spoustu šancí.“

Modrobílí totiž byli aktivnější, a do vedení už šli v první třetině. Hosté ukázali sílu v přesilovce, když se trefil po přihrávce od Václava Polívky Jan Setikovský! Ve druhé třetině však domácí skóre otočili, dokonale dokázali využít nedisciplinovanost Západočechů. Na přesilovkový gól Janoška navázal znovu v početní výhodě Svozílek. Ve 36. minutě se trefil opět Janošek a s Plzní to nevypadalo vůbec dobře.
Závěr druhé části ale Akademikům vyšel. Nejdříve se podruhé v modrobílém dresu trefil obránce Ondřej Polívka, ve 40. minutě srovnal na 3:3 po přihrávce Kučery Matěj Polata. Plzeň zasadila rozhodující ránu ve třetí třetině. Jonatan Sequens ujel v oslabení a vsítil branku na 4:3. Na to už Olomouc nedokázal zareagovat, naopak sedm sekund před koncem upravil na konečných 5:3 Václav Polívka. Hlavní kouč poté chválil své svěřence zejména za to, že se za nepříznivého stavu nevzdali: „Kluky musím pochválit za bojovnost a odhodlanost zvítězit v dnešním těžkém zápase.

Snažíme se držet jednotný systém, protože všechny zápasy chceme vyhrát. Hráči plnili taktické pokyny, které pilujeme v tréninku, a díky tomu jsme teď zlepšili výkony a dnes vyhráli,“ hodnotí utkání Ceperko.

Do dalšího duelu nakonec Akademici vyjedou už ve středu 29. listopadu, netradičně v Domažlicích. I tak ale trenér věří, že si lidé na hokej cestu najdou, bude totiž na co se koukat: „Diváky bych pozval na atraktivní a rychlý hokej. Krynice je velmi technicky vyspělá. Mohlo by padat i hodně gólů, takový hokej jen tak neuvidíte.“

Další dvě domácí utkání, poslední v základní části, sehrají Akademici ve středu 6. prosince proti Engineers Prague, kdy na led budou létat v Home Monitoring Aréně plyšáci, poslední duel čeká Plzeň proti UMB Banská Bystrica ve čtvrtek 14. prosince. A co od zápasů očekává Tomáš Ceperko? „Do všech třech zbývajících zápasů jdeme s tím, že urveme tři body. Víme, že musíme vyhrát, ale ani to nemusí stačit,“ říká na závěr.

25.11. 12:45, Uničov

University Shields Olomouc – Akademici Plzeň 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Janošek (Horák), 33. Svozílek (Janošek), 36. Janošek (Horák) – 18. Setikovský (V. Polívka, Faschingbauer), 37. O. Polívka (Setikovský), 40. Polata (Kučera, Baxa), 44. Sequens, 60. V. Polívka (Faschingbauer, Setikovský)

Vyloučení: 5:7