Poprvé doma. Akademici vyzvou trenčínské Gladiátory

První domácí duel bývá vždy specifický. „Home opener“ často doprovází speciální akce či překvapení. U Akademiků se bude v zápase proti Gladiators Trenčín jednat o výjimečnou premiéru. Poprvé se v roli asistenta trenéra na střídačce představí Jakub Koreis, bývalý profesionální hokejista, nejnovější akvizice západočeského univerzitního týmu. Po nezdařeném vstupu do sezony mají navíc Akademici co napravovat. Proti slovenským celkům se jim dosud nedařilo. Protrhnou sérii porážek a připíšou si první body do tabulky Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL)? Odpověď dostaneme už tuto středu 11. října, úvodní buly v hale Kooperativa je naplánováno na 17.45 hodin.

Když se v minulé sezoně Akademici poprvé střetli s Trenčínem, zrodilo se vysoké vítězství plzeňského týmu. Akademici nastříleli soupeři devět branek a přivezli si ze Slovenska pohodlný triumf 9:3. Domácí odveta byla mnohem napínavější. Jan Baxa poslal ve 3. minutě Plzeňany do vedení, družstvo z města na řece Váh však čtyřmi brankami, na kterých se hattrickem podílel Adam Haščič, otočilo výsledek ve svůj prospěch. Ale jak dobře víme, Akademici se nevzdávají nikdy. Tentokrát to názorně předvedli comebackem, který načal Jonatan Sequens. Po něm mířili přesně i Jakub Faschingbauer, podruhé v zápase Jan Baxa a rázem bylo vyrovnáno. Pohádky mívají dobrý konec, tahle však happyend nenabídla. Necelé dvě minuty před koncem rozvlnil síť hostující Martin Panáček a rozhodl o výhře Gladiátorů 5:4.

Akademici zahájili aktuální sezonu dvojzápasem v Bratislavě. Celkům ze slovenské metropole naneštěstí dvakrát podlehli. Nejprvé přišla těsná prohra s Paneuropou 3:4, poté smolný duel s Diplomats Pressburg, ve kterém Západočeši vedli už o dva góly, nakonec však padli 3:6. Výhodou pro plzeňské hokejisty může být fakt, že Trenčín čeká o den dříve těžké střetnutí na půdě UK Praha, roli tak může sehrát i únava.