Nenašli jsme na ně recept, mrzí Václava Polívku

Na levém křídle elitní formace Akademiků byl pro tým Masarykovy univerzity neustálým postrachem. Stejně jako zbytku mužstva se mu však nedařilo v zakončení. Václav Polívka navíc vyrobil chybu, z které Brňané upravili na 4:2 ve svůj prospěch. Právě tato branka plzeňské hokejisty definitivně zlomila a na další zdramatizování už se nezmohli.

Akademici prohráli první třetinu o tři branky, výsledek ovšem výkonu na ledě neodpovídal. „Nám se povedlo prvních deset minut. V úvodním střídání jsme hned nastřelili břevno. Pak jsme třikrát inkasovali. Nechci říct, že nás to položilo, ale určitě to v týmu nevyvolalo dobrou atmosféru,“ popisuje Václav Polívka.

Druhá část se odehrávala v naprosto odlišném trendu. Kouč Tomáš Ceperko však prý ostrá slova o přestávce nevolil. „Řev v kabině nebyl, trenéři se nás snažili spíše povzbudit. Pokoušeli jsme se manko postupně smazávat, což se nám dařilo až do stavu 2:3. Poté jsme ale neproměnili přesilovku pět na tři a nepodařilo se dát gól ani z trestného střílení,“ rmoutí Polívku. Pohroma navíc přišla osm sekund před koncem prostřední dvacetiminutovky, kdy si Brno opět vzalo dvoubrankový rozdíl. „Ten gól jsme dostali po chybě, kterou jsem vytvořil já. Góly v závěru třetin jsou spíše shodou okolností, padalo jim to tam,“ říká.

Po výhře nad Trenčínem v prvním domácím utkání letošní sezony tak přišla porážka. „Ti kluci nehráli špatně, řekl bych, že v porovnání s ostatními soupeři byli průměrní. Oproti zápasu s Trenčínem jsme místo šesti branek dali tentokrát jen dvě, na to se těžko vyhrává.“ Pro Polívku je tento ročník speciální i v tom, že se v mužstvu setkává s bratrem Ondřejem. Jejich spolupráci si chválí. „Ondra umí podržet puk, vystřelit. Je to takový komplexní obránce. Dokáže podpořit útok, hraje se mi s ním dobře,“ dodává.

Další střetnutí čeká plzeňské Akademiky ve středu 1. listopadu, kdy na ledě Kooperativa Areny vyzvou slovenský celek UNIPO Warriors Prešov, úvodní buly padne v 17.30 hodin.

(tit)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *