Mám nejlepší křídla v lize, jen těžím z jejich práce, hlásí dvougólový střelec Setikovský

Po nevydařeném tripu, kde Akademici nezískali ani bod, potřebovali v domácím prostředí proti Gladiátorům zabojovat o první výhru. Do utkání vstoupili skvěle a radovali se už po půl minutě. Trenčín rychle srovnal, ale na to odpověděl dvěma góly v řadě Jan Setikovský, což se ukázalo jako klíčové. „Nejvíc jsem se těšil, až si zahraju s Vaškem a Kubou. Já jen stojím před bránou a těžím z jejich práce.“ chválí své spoluhráče plzeňský útočník s dvaadvacítkou na zádech.

Jak se ti dnes hrálo proti soupeři, se kterým jste minule na domácím ledě prohráli?
Nejtěžší byla první třetina. Měli v sobě ještě dost sil po zápase s UK. Přijeli jen tři lajny a my točili čtyři, takže byl předpoklad, že postupem času jim začnou docházet síly, což se stalo ve třetí třetině. Měli jsme skvělý nástup, do vedení se dostali už při prvním střídání, pak nás dorovnali, ale naštěstí jsme do šatny odcházeli s gólovým vedením. Ve druhé třetině jsme to dali na 3:1 a pak bylo rozhodující, kdo dá další gól. Dali jsme ho my, oslabili tím soupeře psychicky a pak už si to pohlídali.

Právě druhá třetina byla klíčová. Ty jsi dal dvě rozdílové branky. Spokojenost s osobním výkonem?
Tady se nehraje na góly, ale na to, abychom vyhráli jako tým! Je sice hezký dát gól, člověk se může radovat se spoluhráči, ale já tvrdím, že mám nejlepší křídla (Jakub Faschingbauer a Václav Polívka) v téhle lize a jen těžím z jejich práce. Ode mě se jen chce, abych stál před bránou a dotlačil to tam. Dva góly dobrý, ale důležitý jsou tři body!

Kuba Frček zavřel bránu, pochvala i pro něj?
Samozřejmě! Když nemáš gólmana, nemůžeš vyhrát. Kuba pochytal, co mohl a tu jedinou gólovou střelu nemohl vidět, protože před ním bylo spoustu hráčů. Pak si ale vše pohlídal.

Ze studijních důvodů si nejel na trip do Bratislavy, bylo tvoje natěšení na dnešní utkání o to větší?
Je to tak. Bohužel po návratu z Bratislavy by mě čekala náročná zkouška, na kterou jsem se připravoval asi tři měsíce. Takže jsem se domluvil s trenérem, že vynechám první trip, na ostatních už bych neměl chybět. Na zápas jsem se těšil. Ale hlavně na to, až si zahraju s Vaškem (Polívkou) a Kubou (Faschingbauerem).

První dva zápasy se úplně nevyvedly, ale teď nás ještě čeká několik domácích duelů, tak je potřeba dohnat ztrátu. Věříte, že zvládnete utkání s Masarykovou Univerzitou a Prešovem?
Přesně tak. To, co se nechalo v Bratislavě, je třeba dohnat. Jsem strašně rád, že přišlo tolik lidí! Je vidět, že když lidi fandí, tak nás to dokáže vyhecovat. Bylo by super, kdyby přišli i na další zápasy. Na začátku jsme chytli manko a je třeba, abychom měli do play-off nejlepší pozici a hráli co nejvíce doma, protože fanoušci jsou vždycky znát!

Poslední otázka. Co říkáš na přírůstek do týmu, a to na Jakuba Koreise?
Kuba byl hráč draftovaný do NHL v prvním kole, má toho spoustu za sebou. Myslím, že kariérou mu tady nikdo nesáhne ani po kotníky, jeho zkušenosti jsou k nezaplacení. Na tréninky chodí s námi v plné výstroji, takže si člověk může zkusit spoustu věcí na nejtěžším možném soupeři. Obrat Kubu o puk při tréninku je prostě nemožný! Myslím si, že nám tohle může jen prospět, protože tomu dává nadhled profesionálního hráče. A o to nám jde. Přiblížit se co nejvíce k tomu hrát jako profesionálové. Podmínky tady máme téměř profesionální, ale pořád jsme studenti a nesmíme zapomínat na školu.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí do dalších bojů!

Autoři: Matěj Vybíral, Kristýna Kroftová