Dnešní výkon mě překvapil, kluci hráli skvěle, říká po prvním utkání na lavičce Jakub Koreis

O první vítězství Akademiků se zapříčinil jistou měrou i Jakub Koreis, nový asistent trenéra Tomáše Ceperka. Pro bývalého hokejistu se zkušenostmi z Ameriky a s 521 zápasy v české nejvyšší soutěži to byl vůbec první duel v nezvyklé roli. Akademici vyhráli 6:1 a Koreis oceňuje zejména velikou sílu mužstva.

 

Na plzeňských hokejistech byla vidět obrovská chuť po hokeji a touha po vítězství. „Kluci hráli výborně, většinu utkání jsme měli převahu a po zásluze vyhráli.“ shrnuje stručně utkání bývalý skvělý centr.

Vzápětí hodnotí i svoji roli na lavičce. „Myslel jsem si, že to bude jednodušší. První třetinu jsem jen nějak odkoukal. Potom už jsem si ale utříbil, na co se musím soustředit. Je to pro mě nová role a ještě se musím hodně učit.“ Poté se hned vyjadřuje k součinnosti s hlavním trenérem Ceperkem: „S Tomášem se mi spolupracuje dobře. Vede to hlavně on, já k tomu měl jen pár připomínek, jinak je to jeho zásluha. On vymýšlí taktiku, systém. Větší váha je na něm.“ dodává.

Třiatřicetiletý podnikatel zároveň říká, že takový výsledek po předchozích dvou nepovedených zápasů nečekal. „Musíme teď dohnat ztrátu po prvních dvou kolech. Z dnešního výkonu jsem byl docela příjemně překvapený. Bylo tam hodně dobrých individuálních i týmových momentů.“ Chválí a zároveň věří v dobré zítřky. „Mužstvo má sílu a věřím, že to bude jen lepší.“

Na závěr ještě bývalý hráč Plzně, Brna nebo Sparty dodává, že nedokáže odhadnout kvalitu soupeřů v porovnání s Akademiky. „Zatím nemám tušení, kam až to můžeme dotáhnout. Viděl jsem první zápas, ve kterém jsme byli jasně lepší. Teprve uvidím sílu ostatních mužstev.“

Jakuba Koreise jako asistenta trenéra si pochvalují i jeho svěřenci. „Kuba toho má hromadu zkušeností. Na trénincích s námi hraje a je téměř nemožné ho obrat o puk. Můžeme si zkoušet věci na tom nejtěžším možném soupeři, jenom nám to prospěje.“ potvrzuje spokojenost po prvním domácím zápase Jan Setikovský.

Na další utkání Koreisových a Ceperkových svěřenců se můžete těšit už ve čtvrtek 19. října, kdy v Kooperativa aréně proti Akademikům vyjede v 17:45 brněnská Masarykova Univerzita.

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *