Akademiky posílí Jakub Koreis!

Akademici mají v týmu novou tvář! Jakub Koreis, třiatřicetiletý odchovanec Škody Plzeň se zkušenostmi z AHL, poté hráč Sparty Praha. Největší část kariéry však strávil v brněnské Kometě, a to hned šest sezón, poté se vrátil do Plzně, kde však  po roce ukončil profesionální kariéru. Díky tomu však má rodina Akademiků zajímavý přírůstek. Když jsem dostal šanci, tak jsem hned věděl, že toho chci být součástí.“ říká nadšeně zkušený útočník, ale i v současnosti především podnikatel. Nebude však studovat na vysoké škole a do toho prohánět na ledě o deset let mladší konkurenty, v týmu totiž bude pomáhat Tomáši Ceperkovi jako asistent trenéra. Co od pozice očekává, čím ho Akademici překvapili a ještě mnohem víc si přečtěte v obsáhlém rozhovoru.

 

Jakube, bez hokeje jste nakonec nevydržel ani půl roku. Chyběl vám hodně?
Nebylo to tak, že bych si nějakým způsobem za každou cenu hledal cestu zpět k hokeji, ale spíš mě zaujal celý projekt EUHL a způsob, jakým Akademici Plzeň vystupují na veřejnosti. Když přišla šance, tak jsem ihned věděl, že bych toho chtěl být součástí.

Zásadní otázka. Jak jste se o Akademicích dozvěděl?
Akademiky registruju v podstatě od počátku jejich fungování. Hlavně díky tomu, že se dlouhou dobu známe s Kubou Faschingbauerem.

A jak jste se dostal k pozici asistenta trenéra? Přemýšlel jste někdy o tom, že byste začal trénovat?
Chtěl jsem nějakým způsobem pomoci a pozice asistenta trenéra mi přišla nejvhodnější. Trenéřině na profesionální úrovni se ale věnovat neplánuju. Musím řídit svoji developerskou společnost Koreis-Brown a to mi zabere většinu času.

Co od této pozice očekáváte? Jaká bude vaše role v týmu?
Bude to něco na pomezí asistenta trenéra a konzultanta. Nepřišel jsem, abych vše přeoral. Tomáš Ceperko se Akademikům věnuje už dlouhou dobu a za tu dobu je tu dobře nastavený systém. Je na to celé ale sám a názor někoho se zkušenostmi z profesionálního hokeje mu určitě jen pomůže.

Jaký dojem na vás zatím za ten krátký čas udělali kluci v kabině?
Překvapila mě především úroveň, která je mnohem vyšší, než jsem čekal. Zároveň se mi líbí, že kluci to hrají hlavně pro radost. Samotné je to stojí čas a peníze, ale i tak je na nich vidět, že dokáží potlačit svá ega a táhnout za jeden provaz.

Kam si myslíte, že to mohou Akademici letos dotáhnout?
Nedokážu to odhadnout, to můžu říct až po několika zápasech.

Zajímal jste se i dříve o EUHL? Jak na vás působí tento koncept, vlastně ještě začínající?
Registroval jsem ji a ten projekt se mi velmi líbí. Je to určitě běh na dlouhou trať, ale bylo by do budoucna skvělé, kdyby se do projektu výrazněji ponořily samotné univerzity a vznikla zde druhá cesta do profesionálního hokeje, spojená se vzděláním. Dnešní systém výchovy hokejistů je nepřímo nutí si v šestnácti letech vybrat mezi školou a hokejem. A to je cesta do pekel.

Nemrzí vás trochu, že pod vaším vedením nakonec nebude trénovat i Jarda Jágr?
(Smích). Tak třeba to ještě někdy dopadne.

Jak se těšíte na první duel na lavičce Akademiků proti Trenčínu?
Jsem plný očekávání. Bude to můj první zápas v životě v roli trenéra. Jsem zvědavý, jak náročné to bude.

 

Řekli o něm:

Vilém Franěk (místopředseda Akademiků): „Jen těžko si umím představit nějakého člověka z hokejového prostředí, který by do konceptu ligy zapadal víc, než Kuba. Bývalý profesionální hokejista, který už během kariéry myslel na zadní vrátka a zvládl vybudovat vlastní byznys. To je něco, v čem může jít všem příkladem a já jsem hrozně rád, že ho teď máme v našem týmu.“

Tomáš Ceperko (hlavní trenér Akademiků): „Z příchodu Kuby Koreise jsem nadšený. Myslím si, že nám může hodně pomoct. Má veliké herní zkušenosti jak z české extraligy, tak z Ameriky, které může předat hráčům a poradit jim, jak řešit určité herní situace. Jeho názor a zkušenosti mohou obohatit nejen hráče, ale i mě. S Kubou jsme mluvili o jeho zapojení do týmu a myslím si, že si budeme rozumět. Je to inteligentní a skromný kluk. Věřím, že spolupráce s Akademiky bude jen ku prospěchu všech v týmu.“

Jak dopadne premiéra Jakuba Koreise na plzeňské lavičce, to se dozvíme už ve středu 11. října, kdy od 17:45 přivítají Akademici v Kooperativa Aréně trenčínské Gladiátory.

 

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *