Akademici vs nováček z Brna, už zítra 17:45!

Po osmi dnech čeká plzeňské Akademiky další domácí utkání. Na led proti nim vyjede brněnský nováček v EUHL HC Masaryk University. Úvodní hvizd zazní v Kooperativa aréně zítra (čtvrtek 19. října) v 17:45, přijďte Akademiky podpořit!

 

O soupeři:

Masarykova Univerzita je sice jedním ze čtyř nováčků, ale zkušenosti s dobrou úrovní hokeje již většina hráčů má. Ta totiž nastupovala za tým Technika Brno hrající 2. ligu (3. česká nejvyšší soutěž). Kromě hráčů z Masarykovy Univerzity za tým ale nastupují i studenti z jiných vysokých škol.

Všichni naši hráči vědí, jak těžké je skloubit oboje dohromady. Hokejisté tráví spoustu času na tréninku, na cestách a zápasech, takže na studium musí vynaložit o to víc energie. Přesto jim jedno nebo druhé bývá na obou stranách vyčítáno. My jim chceme poskytnout podmínky, které jim situaci ulehčí,“ uvedl manažer týmu pro web MUNI Peter Bustin, student a absolvent Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity, který naposledy působil právě v druholigové Technice Brno.

Jak se zatím oběma týmům dařilo?

Modrobílí na úvod vyrazili na bratislavský trip, který se jim nevyvedl podle představ. S Paneuropa Kings prohráli 3:4, o den později s Diplomats Pressburg sice vedli 3:1, ale nakonec podlehli 3:6.

Chuť si však Západočeši spravili v prvním domácím utkáním proti Gladiators Trenčín. Od začátku Akademici dominovali, vstřelili po dvou brankách v každé třetině a nakonec se radovali z vítězství 6:1 a z prvních, veledůležitých bodů.

Masarykova Univerzita odehrála první utkání v EUHL již 28. září. Dalšího nováčka, maďarský Hokiklub Budapest porazila v přestřelce 7:5. V sobotu 7. října poté Brňané vyrazili do Bratislavy, kde museli dlouho dotahovat. V 55. minutě prohrávali 1:3, ale po dvou brankách Čtvrtníčka dostali duel do prodloužení. V tom však inkasovali už po 42 vteřinách a domů si odvezli jeden bod.

Brněnský tým čeká jeden duel ještě dnes, v 18:00 se představí na ledě silných Prague Engineers, což je tým bývalé Techniky Praha rozšířený o Českou zemědělskou univerzitu. MUNI rozhodně nečeká nic lehkého. Pokud vás zajímá, jak se povede našim zítřejším soupeřům, utkání můžete sledovat v on-line přenosu na serveru onlajny.com. (Duel nakonec ovládli Brňané 3:1).

A nic lehkého nečeká brněnskou Masarykovu Univerzitu ani proti Akademikům. V boji o první šestku půjde o veledůležité body, hraje se pouze na 12 utkání, takže každá ztráta bolí dvakrát více. Přijďte se podívat na souboj dvou naprosto odlišných pivních světů (Pilsner Urquell vs Starobrno), na bojovné utkání, dobrý hokej, druhý duel s Jakubem Koreisem na lavičce a na Jakuba Faschingbauera, který suverénně vede kanadské bodování EUHL (4+7). Naposledy proti Trenčínu zaznamenal gól a hned čtyři asistence! A to vše jen za dobrovolné vstupné.

EUHL, 4. kolo:

Akademici Plzeň – HC Masaryk University (ČT 19.10. 17.45, Kooperativa aréna – Plzeň-Košutka)

Autor: Matěj Vybíral

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *